UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Одеські медики розробили регіональний протокол лікування COVID-19

Під час створення протоколу одеські медики врахували досвід країн, у яких коронавірусна інфекція набрала великих масштабів, зокрема, Сполучених Штатів Америки, Китаю, Великої Британії та Кореї

Одеські медики розробили регіональний пр…
Фото: Одеська міськрада

Вчора, 2 квітня, під час брифінгу в Одеській ОДА був представлений регіональний протокол лікування COVID-19, повідомляє кореспондент Depo.Одеса.

За словами головного лікаря КП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Світлани Єсипенко, медики Одещини максимально врахували кращі практики країн, де були епідемії. До уваги було взято 59 досліджень. "Допомога у лікуванні не може базуватися на особистому досвіді кожного лікаря, вона повинна ґрунтуватися на даних досліджень доказової медицини", – вважає вона. 

Єсипенко зазначила, що регіональний протокол мали розробити після національного, проте ще у суботу 28 березня одеські медики почали над ним працювати.

За словами лікарки, у схему лікування ввели препарати антиретровірусної групи і тих, що містять хінін. Пропонуючи кілька стратегій, фахівці ґрунтуються також на специфіці інших захворювань певної групи пацієнтів, наприклад, гінекологічних хворих, які страждають від серцевих патологій тощо.

У своїх напрацюваннях одеські фахівці не враховували використання експрес-тестів, оскільки має місце багато хибно-негативних результатів. "Найкраща практика боротьби з COVID-19 – Німеччина, де вся діагностика заснована на ПЛР-дослідження", –зазначила Єсипенко. Виходячи з того, що від COVID-19 в Україні загинуло дві породіллі, в групу розробників включена доктор медичних наук, акушер-гінеколог Світлана Галич, яка повідомила, що протокол повинен пройти юридичне узгодження. У перспективі в нього будуть вноситися доповнення, оскільки база даних про COVID-19 постійно поповнюється. Передбачається, що на основі створеного протоколу кожений медзаклад має розробити власний документ. Над протоколом також працювали завідувач відділом стандартизації та контролю якості медичної допомоги санепідемслужби Олександр Постнов, кардіолог Олександр Тімаков, кандидат медичних наук, хірург Давид Шубладзе.

Нагадаємо, в Одеській області зареєстровано 18 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme