ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Одеська ТЕЦ беззахистна перед пожежею: Стали відомі подробиці перевірки

Під час перевірки працівниками ДСНС підприємства "Одеська ТЕЦ" були задокументовані 115 порушень

Depo.
11 липня 2018 16:49
ФОТО: depo.ua

Результати перевірки "Одеської ТЕЦ" свідчать про катастрофічні порушення у життєдіяльності ключового для центра Одеси теплопостачального підприємства. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "ІзбірКом".

Державна служба з надзвичайних ситуацій в Одеській області під час останньої перевірки ПАТ "Одеська ТЕЦ" зафіксувала плачевний стан пожежної безпеки та пов'язаної з нею матеріально-технічної бази. Про це стало відомо з відповіді ДСНС на запит журналіста про результати перевірки на стратегічному об'єкті. Загалом в акт перевірки внесли 115 порушень правил пожежної безпеки.

Зокрема, на головному електрогенеруючему підприємстві Одеської області геть відсутня пожежна сигналізація, система автоматичного пожежогасіння, протипожежні двері, вентиляція для видалення диму, пожежні щити (стенди) для розміщення первинних засобів пожежогасіння, система раннього виявлення загрози виникнення надзвичайної ситуації та оповіщення при її виникненні. Не всі пожежні гідранти і пожежні водойми мають під'їзди з твердим покриттям.

Не обійшлося на об'єкті і без недбалості самих співробітників і керівництва Одеської ТЕЦ. Так, в приміщеннях майстерень, цехів, комплексної очистки стічних вод, лабораторії, а також сольових баків світильники з лампами розжарювання не закриті захисними плафонами, що може стати джерелом загоряння.

На шляхах евакуації встановлені турнікети, а на вікнах адміністративної будівлі - глухі металеві решітки. Відсутні на об'єкті комплекти засобів першої медичної допомоги та протигази. На самій території не прибирається суха рослинність, різна тара і гумові шини, що виступають потенційним джерелом для пожежі.

Крім цього, не проводиться очищення від пилу електрообладнання кабельних споруд; не проведена перевірка пристроїв блискавкозахисту організацією зі складанням акту перевірки та занесенням результатів перевірки в журнал обліку стану пристроїв блискавкозахисту; не дотримується вимога щодо зберігання і технічного обслуговування пожежних плоскоскладиваемих рукавів пожежних кран-комплектів системи внутрішнього протипожежного водопроводу.

У зв'язку з тим, що з моменту введення в експлуатацію Одеської ТЕЦ пройшло понад 60 років, її матеріально-технічна база застаріла і не відповідає сучасним нормам пожежної безпеки. Наприклад, перевіряючі з ДСНС при проведенні перевірки вказали на те, що в кабельних спорудах, в машинному залі ТЕЦ і в майстерні котельного відділення не проведена заміна силових електрокабелів на такі, що не поширюють горіння згідно ДСТУ 4809: 2007 "Ізольовані проводи та кабелі. Вимоги пожежної безпеки та методи випробувань "і мають сертифікат відповідності системи УкрСЕПРО. При цьому не виконана в повному обсязі вогнезахисна обробка зазначених старих кабелів сертифікованими в Україні вогнезахисними розчинами.

Більше за життя Одеси та області читайте на Depo.Одеса

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook