Одеська область ризикує втратити можливість доступу до 300 млн гривень з державного бюджету

Радник з питань регіонального розвитку Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Бондарук негативно оцінив той факт, що минула сессія Одеської обласної ради не розглянула  питання стосовно  стратегії розвитку Одеської області
 

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Як розповів експерт з децентралізації, прийняття питання "Про розроблення Стратегії розвитку Одеської області на період 2021-2027 років" давало би підставу обласній державній адміністрації створити відповідну робочу групу та запустило би процес розробки проекту стратегії розвитку області на новий програмний період.

"За рішенням Кабінету Міністрів, регіони мають затвердити свої стратегічні документи на 2021-2027 роки до кінця цього року. Більшість областей України вже розпочали цей процес. Наслідки ж відсутності такого формального рішення для Одещини можуть бути доволі неформальні. Перш за все, відсутність орієнтирів у місцевої влади, адже ціла низка громад розробляють свої прогнозні документи саме на період до 2027 року. І, по-друге, суттєвий ризик неможливості використовувати кошти Державного фонду регіонального розвитку починаючи з 2021 року", – зазначив Віктор Бондарук. 

За його словами, чинний порядок передбачає, що заявки до обласної комісії мають бути подані до 5 березня 2020 року, і кожна з них має містити посилання на технічне завдання з проекту регіонального розвитку чинної Стратегії розвитку області. Таким чином, Одеська область ризикує втратити можливість доступу до грошей державного бюджету на суму в кількасот мільйонів гривень. У 2019 році це понад 300 млн грн і, враховуючи щорічне зростання, у наступному році це близько 400 млн грн.

Нагадаємо, у Миколаївському районі створили першу ОТГ.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса