Одеська мерія збирається ремонтувати Будинок Лібмана

На даний час розробляється проектно-кошторисна документація ремонтно-реставраційних робіт Будинку Лібмана, який межує з Будинком Руссова

Як повідомляє Depo.Одеса, про це під час інспекції ремонтних робіт у Будинку Руссова заявив мер Одеси Геннадій Труханов.

Реставрацію Будинку Лібмана планують розпочати навесні наступного року, щоб завершити всі роботи на двох пам'ятках архітектури і містобудування одночасно, стверджують в мерії.

Довідка. Прибутковий Будинок Лібмана - пам'ятник архітектури міського значення кінця XIX століття, розташований за адресою вулиця Преображенська, 23 (ріг вулиць Садова та Преображенська). Будівлю побудували у 1887-1888 роках на місці будівлі гауптвахти на замовлення одеського підприємця Бернгарда Лібмана, що займався виробництвом хліба та кондитерських виробів. Архітектор проекту - Меснер Е. Я., за участю Моргуліса І. А. і Нисса А. Будинок був відомий в Одесі завдяки розташуванню в ньому пекарні і кондитерської, а також кафе з більярдними (обладнаними окремо від загального приміщення) - кав'ярні Лібмана. Кафе користувалося особливою популярністю у одеситів оскільки було обладнано за останнім на той час словом техніки - електричним освітленням та іншим. У післяреволюційний період верхні поверхи, а також мансарди, поділили на комунальні квартири. На першому поверсі розташовувалися різноманітні установи, серед яких найвідоміші - Центральна ощадна каса № 5340 (кінець 1920-х - початок 1930-х років), румунське видавництво "Букул" (в роки окупації 1941-44 роки), букіністичний магазин облкниготоргу № 19 (1950-ті роки).

Фото: odesskiy.com

Нагадаємо, що цього року на День гуморини з історичної будівлі відвалився шматок ліпнини, який влучив у перехожого, внаслідок чого молодик знепритомнів. Після цього комунальники вирішили позбивати елементи декору з Будинку Лібмана. За ці дії КП "ЖКС Порто-Франківський" вирішили оштрафувати та подали на комунальне підприємство в суд.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса