"Немає жіночого чи чоловічого кіно": На ОМКФ відбулася феміністична дискусія 

В рамках Одеського міжнародного кінофестивалю відбулася дискусія "Жінки на екрані та за його межами"

Іранська актриса і художниця Манія Акбарі

Як повідомляє коресподент Depo.Одеса, в обговоренні взяли участь український продюсер Денис Іванов, кінокритик Володимир Войтенко і іранська актриса і художниця Манія Акбарі. Модерувала дискусію театральний менеджер та телеведуча Ярослава Кравченко.

Так, на думку Дениса Іванова, саме з дитячих фільмів закладаються сумнівні гендерні стереотипи: "Ти дівчинка – мусиш бути красивою та слабкою, ти хлопець – маєш бути сильним та усе вирішувати. Це неправильно". Він вважає, що треба за цім слідкувати, коли відбираються фільми, наприклад, на дитячі фестивалі.  Також для нього немає значення, хто знімає фільм режисер чи режисерка – головне професіональні навички. 

Його підтримав кінокритик Володимир Войтенко: "Мене цікавить сильна особистість, немає значення – чоловік це або жінка, у цих питаннях стираються гендерні розбіжності". На питання телеведучої Ярослави Кравченко, що потрібно робити, щоб режисерок та продюсерок в Україні стало більше, Войтенко зізнався, що насамперед у цьому питанні "повинні змінюватися чоловіки". 

У свою чергу, Денис Іванов зауважив, що "не фанат жіночої квоти, бо гендер може зіграти з нами злий жарт і ми почнемо оцінювати не професійні якості, а статеві". 

Під час дискусії феміністка Манія Акбарі зазначила, що коли створює фільм, вона відчуває себе  художницею, а не жінкою: ""Коли я створюю фільм, я митець, не жінка і не чоловік, я не думаю про це. Під час креативу я не думаю про гендер". 

Іванов також вважає, що "мова кіно – унікальна, незалежно від того, його зняла чоловік чи жінка". 

Театральний менеджер та телеведуча Ярослава Кравченко також зауважила, що немає суто жіночих та чоловічих рис характеру, але є суто особисті риси у кожної людини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook