Навколо одного з портів Одещини фірми екс-міністра екології скупили 80 га землі (ВІДЕО)

Землі будуть використовувати для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту

На Одещині, навколо порту "Південний", фірми оточення екс-міністра екології Миколи Злочевського сконцентрували 80 га землі, пише Depo.Одеса з посиланням на "Наші Гроші з Денисом Бігусом".

Влітку 2014 року група з п'яти компаній - "Інвестиційна Компанія "Агропром", "Техагро", "Ресурсагро", "Техноагро-Інвест" і "Агростиль" - сконцентрували 80 га землі в акваторії порту "Південний".

Цільове призначення землі – для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту.

Усі п'ять фірм мають однакових власників: частина статутного капіталу у кожній належить кіпрській "Serfilana Commercial Ltd", яка офіційно записана на кіпрських юристок, а частина – українському ТОВ "Гранд Курорт Сервіс", власники якої заховані за віргінським офшором "Галтеро Трейдінг Лтд".

Попри офшорну структуру власності, усі компанії пов'язані з екс-міністром екології Миколою Злочевським: п'ять з п'яти очолюють або очолювали менеджери з його компаній, три фірми зареєстровані у "центральному офісі" Злочевського – в Києві на вулиці Рилєєва 10-а, і крім того чотири вказали контактним телефоном – приймальню ТОВ "Інфокс", яка є одною з центральних фірм в структурі бізнесу Злочевського, де кінцевим бенефіціаром він відкрито вказаний у ЄДР.

Земельні ділянки оточують територію так званого "38-го причалу", який належить державі і використовується державним портом МТП "Южний". Комплекс, розташований на протилежному березі лиману від основних причалів порту, складається з причалу довжиною у 200 метрів, двох портальних кранів та відкритих складських площ на 1 тисячу кв.м. Побудований він був у 70-х роках для перевалки піску.

Після того, як компанії Злочевського завершили концентрацію земель, Міністерство інфраструктури виступило з ініціативою здати причальний комплекс в оренду.

За словами Олександра Червонного, в.о. начальника служби розвитку бізнесу ДП МТП "Южний", на початку 2016 року мінінфраструктури звернулось до порту з проханням надати інформацію про причал для здачі в оренду.

За рік орендар не з'явився, а порт сам завантажив причал лісопромисловою продукцією, отримавши 1,1 мільйона гривень доходу.

Однак 16 листопада 2017 року мінінфраструктури затвердило Стратегічний план розвитку ДП МТП "Южний", де одним з лише трьох пунктів є передача 38-го причалу в довгострокову оренду.

Сам держпорт має власні плани розвитку причалу. За попередніми розрахунками він може давати держпідприємству понад 17 мільйонів гривень щорічного прибутку. Тож у лютому 2018 року порт звернувся до міністерства з проханням скасувати підготовку до аренди.

Однак рішення міністерства у порту не знають, і на запити програми стосовно планів на 38-й причал ані міністерство, ані компанії-орендарі землі навколо нього, не відповіли.

Інформація стосовно компаній-орендарів та їх зв"язку із Миколою Злочевським:

ТОВ "Інвестиційна Компанія "Агропром" - 9 ділянок на 16,33 га. Директор - Василь Джуський, який у 2012-2016 роках працював у ТОВ "Компанія "Технокомсервіс", а в 2015-2016 роках в ТОВ "Системойлінженерінг". Обидві фірми через офшорну "Diloretio Holdings Ltd" належать особисто Миколі Злочевському. Також Василю Джуському належить ТОВ "Агростиль", в якої є 8 ділянок на 16 га.

ТОВ "Техагро" - 9 ділянок на 19,34 га. Директором значиться Вячеслав Бояльський, який раніше працював в "ІнфоксВодоканалі", яка є філією ТОВ "Інфокс", з 2012 року очолив ТОВ "ФайберПайпс", якою керува і у той період, коли власником була власником була Burisma Holdings Ltd Злочевського.

ТОВ "Техноагро – Інвест" - 8 ділянок на 13,27 га. До 2013 року фірмою керував Андрій Кіча, нині директор з правових питань групи компаній Burisma. Він у якості юриста захищав інтереси Злочевського на суді в Лондоні, коли британське Бюро боротьби проти шахрайства в особливо великих розмірах накладало арешт на $23 мільйони на рахунках Злочевського за підозрою у відмиванні коштів. Окрім того, 2005-2010 роках Кіча у якості директора очолював ТОВ "Нібор", яка на той момент було дочірнім підприємством "Інфокса".

ТОВ "Ресурсагро" - 9 ділянок на 17,33 га. Директором значиться Михайло Ковальчук, який раніше працював у "Інфоксі" та ПрАТ "Вектор". У цьому підприємстві 75% акцій належить ТОВ "КАМ", яке записане на кіпрську "Seanon Limited", та в свою чергу на белізький офшор "Cipriato Alliance Limited", однак кінцевим бенефіціаром за даними британських судів станом на 2015 році був особисто Злочевський. Цьому ж "Вектору" належить і бізнес-центр на Рилєєва.

ТОВ "Гранд Курорт Сервіс", яка є співвласником усіх п'яти фірм. Директором значиться Дар'я Самсонова, яка раніше працювала в Мінекології при Злочевському-міністрі, також у його газових фірмах з групи Burisma: ТОВ "Еско-Північ" та ТОВ "Парі"). Також очолювала дочірню фірму "Інфокса" ТОВ "Нібор", а нині у наглядовій раді ПАТ "Вектор" представляє згадане вище ТОВ "КАМ".

Нагадаємо, що на Одещині морський торгівельний порт купив пару вживаних локомотивів майже за 27 мільйонів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса