UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Науковці копирсаються у смітті, що викидають одесити (ФОТО)

Харківські фахівці Українського науково-дослідного інституту з розробки та впровадження комунальних програм і проектів приступили до робіт з вивчення морфології одеського сміття

Науковці копирсаються у смітті, що викид…

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу одеської мерії.

Дослідження, яке проводять в Одесі науковці, дозволить вивчити обсяг і складові одеського сміття, що надалі дозволить визначити необхідну кількість контейнерів для роздільного збору сміття, стверджують у муніципалитеті.

Зараз проводиться перший етап дослідницьких робіт, другий планують провести у березні наступного року. На даний час фахівці розбирають сміття на окремі складові з кількох контейнерів, що розташовані поруч з багатоквартирними будинками, а також у приватному секторі. Потім кожен пакет з папером, пластиком або іншим однокомпонентним наповненням зважують та фіксують дані.

"Сьогодні ми проводимо дослідження морфологічного складу відходів за компонентами, перероблення яких здійснюється за різними технологіями. Наприклад, пластик - за однією технологією, картон - за іншою, метал - переплавлення і так далі. Робиться це з метою розрахунку, скільки можна вилучити ресурсно-цінних компонентів з відходів міста. Наступне дослідження - обсяг накопичення сміття. Коли ми його проведемо і сумісний з даними цього дослідження, можна буде порахувати середньорічні обсяги кожного ресурсно-цінного компонента", - пояснив директор "УКРНДІКОМУНПРОЕКТ" Андрій Кібець.

Для дослідження в Одесі обрали 15 майданчиків з контейнерами для сміття, які розташовані поблизу житлового фонду у різних районах міста. У дослідженнях беруть участь комунальні підприємства ЖКС: "Порто-Франківський", "Фонтанський", "Хмельницький", "Черьомушки", "Чорноморський", а також сміттєзбірні компанії ТОВ "Союз", ТОВ "ТВ-СЕРРУС" (Екоград) і комунальне підприємство "Одескомунтранс".

За словами заступника директора департаменту міського господарства Наталії Прейгер, по завершенню досліджень визначать, які сміттєпереробні лінії необхідно встановлювати на території Одеси.

Довідка. Щорічний обсяг утворення твердих побутових відходів в Одесі становить близько 2,1 млн куб. метрів (360 000 тонн). Зараз всі тверді побутові відходи, які утворюються в Одесі, вивозяться на полігон ТПВ-1 "Дальницькі кар'єри". У процесі складування твердих побутових відходів на полігоні в умовах нестачі кисню, підвищеної температури і вологості відбувається природне розкладання органічних відходів і виділення біогазу. Найефективніший спосіб скоротити викиди в атмосферу метану з полігону - це збір і утилізація сміття.

Сьогодні це питання вирішується шляхом реалізації заходів у межах Міської комплексної програми енергоефективності в м.Одесі на 2017-2021 роки (розробником є департамент економічного розвитку Одеської міської ради).

Нагадаємо, раніше в Одесі збиралися придбати контейнери для розділового збору сміття.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook