На одній з виборчих дільниць на Одещині зняли плакат кандидата у президенти

На виборчій дільниці №510283 виборчого округу №142у Болграді невідомий пошкодив інформаційний плакат одного з кандидатів у президенти

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на Громадську мережу ОПОРА.

Голова дільничної виборчої комісії викликала на місце поліцію. Пізніше пошкоджений плакат зняли.

На даний час в приміщенні є інформаційний плакат лише з відомостями про іншого кандидата в президенти, оскільки запасного на випадки пошкоджень не передбачено.

ОПОРА нагадує, що, відповідно до ч.5 ст. 74 Закону України "Про вибори Президента України",  у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія в обов'язковому порядку розміщує плакати, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України, інформаційні плакати кандидатів на пост Президента України, які розміщуються в алфавітному порядку (в порядку розміщення кандидатів у виборчому бюлетені).

Нагадаємо, що пошкодження агітаційної продукції та інформаційних плакатів кандидатів на пост Президента України у день виборів може містити ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 157 КК України "Перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, поєднані зі знищенням чи пошкодженням майна" та статті 296 КК України "Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом".

Нагадаємо, у сільській школі на Одещині зафіксували п'ять фактів фотографування бюлетенів виборцями.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса