На Одещині впроваджують нові методи лікування туберкульозу 

Лікарі вважають, що старі антибіотики більше не працюють

Як повідомляє кореспондент Depo.Одеса, про це розповіла головний лікар "Одеського обласного центру соціально-значущих хвороб" Світлана Єсипенко.

За її словами, на Одещині існує проблема виявлення хворих на туберкульоз. "Одеська область дуже велика, за добу неможливо привезти свіжу порцію біоматеріалу на дослідження, в нас не налагоджена система транспортування", - пояснила Єсипенко.

За статистикою, на повторне лікування приходять 60% пацієнтів. Лікарка вважає, що всьому виною стара система лікування. Зараз Одеська область впроваджує нові методи лікування туберкульозу. По-перше, це - нові препарати, які закупила держава і які видаються лише у спеціалізованих центрах, які раніше тестувалися саме на Одещині. По-друге, це - нові режими лікування. "Зараз ми працюємо за скороченим режимом лікування, і це дає позитивні результати. Таким чином, пацієнти не мають такого токсичного впливу", - розповіла головний лікар "Одеського обласного центру соціально-значущих хвороб".

За її словами, лікарі припиняють застосовувати таки препарати як ПАСК, стрептоміцин, каноміцин, левофлаксоцин, тому що у населення сформувалася на антибіотики резистентність, тобто на їхні організми ці препарати не діють, так як треба, натомість проявляються побічні реакції у вигляді гормональних збоїв. "Зараз ми працюємо з новими ліками, такими як битаквілін, деламанід, які закуплені на державному рівні", - пояснила Єсипенко.

Нагадаємо, Одещина у лідерах з кількості хворих на туберкульоз.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса