ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Одещині суд позбавив Клюєва 17 гектарів "сонячних" земель

На цій земельній ділянці орендар - компанія "Балта Енерго" збиралася будувати сонячну електростанцію
Depo.
15 вересня 2015 12:06
ФОТО: depo.ua
На Одещині суд позбавив Клюєва 17 гектарів "сонячних" земель
На Одещині суд позбавив Клюєва 17 гектарів "сонячних" земель

З постанови суду від 31 серпня 2015 року, розміщеної в Єдиному реєстрі судових рішень Depo.Одеса стало відомо, що компанія "Балта Енерго" не зможе орендувати 17 гектарів земель на Одещині.

Позов про скасування реєстрації права оренди ділянки для компанії "Балта Енерго" подала прокуратура Балтського району Одеської області. Відповідачем виступала місцева реєстраційна служба Міністерства юстиції.

Як відомо, "Балта Енерго" є дочірньої компанією корпорації "Актив Солар", яка належить родині екс-глави адміністрації Януковича, Андрія Клюєва. Землю на території Балтської міськради для розміщення та експлуатації сонячної електростанції фірма отримала в жовтні 2013 року.

Прокуратура оскаржує виділення ділянки, оскільки рішення про оренду і визначення її вартості виносилися без нормативної грошової оцінки земель.

У грудні 2014 року Вищий господарський суд прийшов до висновку, що для визначення розміру орендної плати за землі державної та комунальної власності нормативна грошова оцінка не є обов'язковою. Тому спочатку відмовив прокуратурі у вимозі позбавити компанію "сонячної" ділянки. Щоправда, справу було направлено на перегляд постановою Верховного Суду від 8 квітня 2015, і в червні Вищий господарський суд задовольнив скаргу прокурора в повному обсязі.

Договір оренди був визнаний недійсним, а "Балту Енерго" зобов'язали повернути ділянку у держвласність.

Після цього місцева прокуратура зажадала від Реєстраційної служби Балтського районного управління юстиції в Одеській області скасувати право оренди.

Одеський суд прийшов до висновку, що на сьогодні підстав для користування земельною ділянкою у ТОВ "Балта Енерго" немає і постановив скасувати реєстрацію.

Більше новин Одещини читайте на Depo.Одеса.