ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Одещині рятують коней від "бійні"

У конному будинку не продають, а рятують тварин
Depo.
28 квітня 2016 14:59
ФОТО: depo.ua
На Одещині рятують коней від "бійні"
На Одещині рятують коней від "бійні"

Кінний будинок Конго знаходиться приблизно на половині шляху від Одеси до Южного, пише Depo.Одеса з посиланням на "Маяк".

Власниця будинку розповідає:

"Коли у мене з'явився Конго, я пішла з роботи в міністерстві закордонних справ, оскільки мені треба було утримувати коня, платити за постій на Іподромі, і знімати квартиру в центрі, щоб бути ближче до Конго. Тоді ще нічого не знала і не вміла. Ми зняли приміщення в оренду. Такий мотлох, але наш. Провели туди світло, воду і побудували два денників (стійло в стайні для одного коня). Так почався Конго-дім".

Потім стали звертатися такі ж власники з проханням взяти коней на постій, стайня стала розширюватися, а багатьом тонкощам догляду за кіньми доводилося вчитися, починаючи з самих азів. На нинішньому місці Кінний будинок будується вже четвертий рік, зараз там 29 коней.

Потрапити "на м'ясо" можуть не тільки хворі або старі, але і абсолютно нормальні і здорові коні. Якщо не вистачає кормів, кінні заводи скорочують поголів'я, вони ж можуть відправляти на бійню жеребців, кобил і молодняк, якщо потрібно "оновити генофонд"; бувають і планові вибракування. Причин може бути багато.

Викупити тварину коштує 35 гривень за кілограм. Такий кінь, як Конго, важить приблизно 600 кілограмів, тобто за неї потрібно заплатити близько 21 тис. гривень. 

"Утримання коня у нас коштує 3 800 гривень на місяць. Сюди входить цілодобовий конюх, годування вісім разів в день, вигул, відбиття денників, підстилка. Все, крім роботи тренера і конярських послуг.

Ми досить закрита приватна стайня, у нас немає прокату. Ми проводимо екскурсії, у нас є уроки для більш-менш просунутих вершників, 31 серпня ми будемо робити велике свято, день Святого Флора і Лавра - день коні. А змагань тут не було і не буде", - підкреслює власниця будинку Влада.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса