ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Одещині відкрили перший в області інклюзивно-ресурсний центр

Старт роботі Доброславського інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами дали дружина президента України Марина Порошенко та очільник Одеської ОДА Максим Степанов

Depo.
17 травня 2018 20:25
ФОТО: depo.ua

Пройти реабілітацію чи корекцію розвитку у новому закладі зможуть понад 11 тисяч мешканців Лиманського району віком від двох до вісімнадцяти років. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Одеської ОДА.

Марина Порошенко сказала, що їй сподобався центр та додала, що основними завданнями інклюзивно-ресурних центрів є комплексна оцінка дітей з особливими освітніми потребами за сучасними міжнародними тестами. "Це також розробка рекомендацій щодо програм навчання та надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг таким дітям. Ми працюємо над тим, щоб вони могли потрапити до такого центру, який знаходиться найближче до місця проживання", — відзначила вона.

Перший Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) в регіоні відкрили сьогодні, 17 травня, на базі Доброславського НВК "ЗОШ I-III ступенів-гімназії" Лиманського району. Незабаром такі ІРЦ з'являться ще у містах Білгород-Дністровський, Ізмаїл та Подільськ, Татарбунарському та Савранському районах, а також Красносільській, Авангардівській, Куяльницькій ОТГ.

Фінансування закладу здійснюватиметься, зокрема, за рахунок освітньої субвенції, тож, його послуги будуть безкоштовними.

У центрі обладнано чотири кімнати. Серед них: кабінет лікувальної фізкультури, психологічної реабілітації та ресурсна та сенсорна кімнати. У свою чергу, кабінет для надання оцінки та психолого-педагогічної допомоги об'єднує такі зони: кабінет логопеда, сурдопедагога, тифлопедагога, практичного психолога тощо.

За результатами комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини фахівці центру направлятимуть і надаватимуть допомогу у влаштуванні дитини з особливими потребами до закладів освіти.

Нагадаємо, сьогодні Марина Порошенко презентувала в Одесі нацпроект "Книга миру" та вишивала рушник.

Більше за життя Одеси та області читайте на Depo.Одеса

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook