UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Одещині рятуватимуть дамби і шлюзи Дунаю

В Одеській області підготували пакет документів для отримання фінансування на ремонт аварійних дамб та шлюзів на Дунаї

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Одеської ОДА.

Кошти планують залучати як з державного, так і обласного бюджетів. "Нагадую, що низка застарілих гідротехнічних споруд на Дунаї в Одеській області знаходяться в жахливому стані. Рівень наслідків можливої надзвичайної ситуації як для регіону, так і для України, в цілому, може бути катастрофічним - йдеться про відселення десятків тисяч людей та мільярдні збитки", - наголосив Степанов. За його словами, спеціалісти Дунайського регіонального офісу водних ресурсів підготували проектно-кошторисну документацію щодо ремонту низки аварійних дамб та шлюзів.

Учора, 29 серпня, під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської ОДА вирішили при наявності перевиконання доходної частини, департамент фінансів ОДА має передбачити в бюджеті області на 2018 рік кошти, зокрема, для проектування і проведення експертизи робіт на аварійних ділянках системи протипаводкового захисту Дунаю.

У прес-службі зазначили, що на даний час вже підготовлена проектно-кошторисна документація, яка стосується відновлення захисної дамби на ділянці "Прорва"-"Пам'ятник"; відбудови шлюзів на каналах "Громадський", "Репіда", "Скунда", "105 км" та шлюз "№ 5"; а також розчищення каналів "Громадський" та "Желявський". На будівництво дублюючої дамби на одній з найбільш аварійних ділянок на 108 кілометрі річки Дунай планують залучити понад 5 мільйонів гривень, з них - 3,9 мільйонів має виділити Державне агентство водних ресурсів України. Решту планують залучити з бюджету Одеської області.

Протяжність дамб вздовж річки Дунай складає більше 250 кілометрів. Вони захищають від часткового затоплення населені пункти Ренійського, Ізмаїльського та Кілійського районів Одеської області, а також сільськогосподарські угіддя, об'єкти інфраструктури та життєзабезпечення. Наразі 10 ділянок дамб і п'ять шлюзів, які входять у захисний фронт, є аварійними.

Окрім того, під час засідання комісії було вирішено повторно підготувати та направити звернення до Кабінету Міністрів України щодо фінансування протизсувних заходів в прибережній частині в районі 9-го мікрорайону міста Чорноморськ.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme