ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Одещині демонтували пам'ятник Кірову

Скульптуру, що стояла біля будинку культури у селі Заводівка Березовського району, не демонтували раніше, посилаючись на те, що немає ніяких документів 

Depo.
23 березня 2018 08:44
ФОТО: depo.ua

У селі Заводівка на Одещині 22 березня демонтували останній на території регіону пам'ятник одному з вождів тоталітарного режиму - Сергію Кірову, встановлений поряд з місцевим будинком культури. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Укрінформ".

"Пам'ятник більшовицькому вождю Кірову було демонтовано після сьогоднішньої зустрічі в райдержадміністрації, на якій керівнику Заводівської сільради Максиму Кутовому пред'явлено деякі архівні документи, пов'язані з діяльністю колишнього колгоспу ім. Кірова і спорудженням у Заводівці цієї скульптури", - зазначив в.о. голови Березівської РДА Сергій Лоскутніков.

Голова сільради Кутовий відмовлявся виконувати вимоги закону про декомунізацію, мотивуючи це відсутністю напису чи таблички на постаменті пам'ятника.

"Я прибув до Заводівки й очолив сільраду менше року тому. Не знаю, кому поставлений пам'ятник поряд з будинком культури - Кірову чи комусь іншому. Бо на ньому нема таблички. Тому й не будемо його зносити", - пояснював свою позицію Кутовий.

Водночас він підтвердив, що керівництво Березівського району уже звертало увагу на ігнорування вимог закону, що передбачає знесення символів тоталітарного режиму. "Однак мені не показали документів, що це саме пам'ятник Кірову. Я знаю лише, що місцеві жителі колись працювали у колгоспі ім. Кірова. І також знаю свої права й повноваження", - твердив сільський голова.

Depo.Одеса писав, що пам'ятник Кірову на Одещині не зносять, бо місцева влада не знає, на честь кого він встановлений.

Більше за життя Одеси та області читайте на Depo.Одеса

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook