ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На наступному тижні в Одесі запустять Електроний суд

Введення роботи Електронного суду планується вже з наступного тижня
Depo.
4 вересня 2015 10:49
ФОТО: depo.ua
На наступному тижні в Одесі запустять Електроний суд
На наступному тижні в Одесі запустять Електроний суд

Начальник ТУ ДСА України в Одеській області Володимир Куценко та начальник відділу організаційного забезпечення судів ТУ ДСА України в Одеській області Інна Акбарова розповіли про етапи впровадження Електронного суду суддям та апарату Київського районного суду, пише Depo.Одеса з посиланням "Перший міський".

Основний принцип проекту "Електронний суд" полягає в налагодженні процесу оперативного обміну інформацією в електронному вигляді між судовими установами, учасниками судового процесу, а також іншими держструктурами з метою забезпечення справедливого та неупередженого правосуддя в Україні.

Перевагами електронного суду є доступність та оперативність, рух справ по судах різних інстанцій, швидкість розгляду справ та обмін інформацією, а також економія коштів на відправку кореспонденції.

Відзначимо, що проект електронний суд включає в себе 3 етапи впровадження. На першому етапі до проекту приєднаються 20 адвокатів вторинної правової допомоги, які будуть мати можливість отримувати і відправляти процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Позовна заява повинна бути підписана електронним цифровим підписом.

На другому етапі планується розширити кількість користувачів (банки, установи, професійні адвокати). А вже на третьому етапі буде відкритий доступ для всіх користувачів без обмежень.

Громадянам не потрібно буде їхати до суду, щоб подати позовну заяву, вони зможуть зробити це вдома, направивши документи в електронному вигляді. Документи можуть бути подані користувачем до суду і надіслані йому судом в електронному вигляді тільки після реєстрації в системі, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України.

Перегляд документів, які надходять до суду в електронному вигляді, здійснюється відповідальним за прийом документів, якій виходячи з їх змісту повинен переконатися, що вони доступні для прочитання, адресовані суду, перевірити відповідність ЕЦП і правильність оформлення документів.

Для закладу відповідної обліково-реєстраційної картки формується справа в електронному вигляді, в яку переносяться документи отримані по електронній пошті.

Інші новини з життя Одеси читайте на Depo.Одеса.