На Буковині московські попи разом із вірянами не пускають до храму парафіян ПЦУ

У селі Михальча на Буковині парафіяни храму Успіння Пресвятої Богородиці вирішили вийти з підпорядкування Московського Патріархату та приєднатися до Православної Церкви України, проте настоятель храму отець Ювеналій громаду не підтримав і разом з прихильниками закрився у храмі

Про це повідомляє Depo.Чернівці з посиланням на "5 канал".

За словами місцевих мешканців, їхньому храму понад сто років, і вони давно мріяли, щоб ця церква знову стала українською. "Вона стала російською після Другої Світової війни. Як у 1944 році москалі прийшли сюди, порозганяли панотців, понаставляли своїх КДБешників і з тих пір вони інтенсивно впливають на наш мозок", – розповідає місцевий мешканець Василь Москаль.

Кілька тижнів тому парафіяни скликали збори, на яких проголосували за перехід храму до ПЦУ. На перших порах священик Юліан підтримував вірян і навіть дав на це благословіння, а потім раптово відповився. 

Дізнавшись про рішення громади, прибічники Московського патріархату зачинилися у церкві і кажуть, що там цілодобово моляться. Також вони проти того, щоб проводити богослужіння по черзі. Люди, які хочуть молитися у церкві ПЦУ вимушені ходити для цього у храми в сусідні села.

Місцеві мешканці стверджують, що прихильники МП чекають, коли громада піде на храм силою, щоб все це фотографувати, проте на такі дії місцеві жителі, що підтримують ПЦУ, йти не збираються. Вони думають звертатися до суду, щоб законно вирішити це питання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса