На Буковині церква Московського патріархату, попри спротив священника, перейшла до ПЦУ

У селі Горошівці Заставнівського району на свято Івана Предтечі жителі села на сході вирішили перейти до Православної церкви України

Про це повідомляє Depo.Чернівці з посиланням на "Заставна сьогодні".

Активісти села планували організувати збори в місцевій школі 20 січня о 12:00, проте тамтешній (уже колишній) священик храму Успіння Пресвятої Богородиці УПЦ (Московського патріархату) о.Федір зініціював таке зібрання провести в церкві о 10:00. Громада села погодилася.

На збори прийшли близько 300 людей. Не без допомоги поліцейських, на територію церкви разом з декількома священиками зайшов і митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ (Московського патріархату) Мелетій, хоча горошівчани просили не заважати їм проводити збори, головою яких обрали Дмитра Гаврилицю, секретарем — Валентину Фуштей.

Дискусії, сперечання, переконання від духовенства (Московського патріархату) та деяких жителів села у тому, що Православна Церква України є невизнаною та неканонічною, ніяким чином не вплинули на рішення громади, яка не піддавалася провокаціям, натомість виконували гімн України, співали "Ой, у лузі червона калина", скандували "Слава Україні!" Героям Слава!". Також люди підтримували виступаючих, які пропонували раз і назавжди відмовитися від російського духовного впливу, молитися не за Кіріла, а за українських архієреїв, українською мовою та врешті-решт, розділившись на дві колони (перша - чимала за ПЦУ, друга - за УПЦ (Московського патріархату), проголосували за перехід до Православної Церкви України: 239 учасників зборів - "за" ПЦУ, 40 - "проти".

Обрали й нову "двадцятку", яка внесе зміни в статут церкви.

Оскільки отець Федір відмовився залишатися служити більшості громади ПЦУ, учасники зборів вирішили звернутися до митрополита Чернівецького і Буковинського ПЦУ Данила рекомендувати релігійній громаді нового священика ПЦУ.

Нагадаємо, в Одесі до ПЦУ перейшов перший храм Московського патріархату.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса