МОН просять перевірити зловживання кандидатом у нардепи в Одеській юракадемії

В Одесі ОПОРА висловлює занепокоєння через ймовірне використання студентів одного з вищих навчальних закладів міста на користь кандидата у народні депутати

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на Громадянську мережу ОПОРА.

"Як стало відомо ОПОРІ, наприкінці навчального року з’явилася інформація про перенесення навчальної сесії в Національному університеті "Одеська юридична академія", президентом якого є кандидат у народні депутати Сергій Ківалов по округу №135, начебто з метою реалізації права голосу студентами на липень 2019 року. Водночас така практика не є поширеною серед інших ВНЗ Одеси", – йдеться у повідомленні. Також в Громадянській мережі зазначили, що мають відеозапис зустрічі Сергія Ківалова зі студентами Одеської юракадемії. Більша частина зустрічі була присвячена інформуванню студентів про розвиток інфраструктури вишу, проте якихось закликів щодо голосування за кандидата не лунало.

Омбудсменка ОПОРИ звернулася до вишу з проханням надати інформацію про те, на яких підставах в Одеській юракадемії була перенесена сесія. Запит був надісланий ще наприкінці червня, проте досі відповідь не надійшла. Через перенесення сесії омбудсменка Юлія Лісова звернулася також до міністра освіти та науки. У зверненні громадянська діячка просить ініціювати перевірку вишу щодо можливого порушення законодавства про освіту головою вченої ради Національного  університету "Одеська юридична академія" Сергієм Ківаловим у сфері впливу політичної та виборчої діяльності на освітні процеси  у вищому навчальному закладі, а також можливого примушування студентів до участі у виборчому процесі.

"Крім того, 9 липня у місцевих ЗМІ поширили відео-запис зі сторінки кандидата в народні депутати по виборчому округу №135 Анатолія Мазура ("Демократична сокира"), де студентка вищого навчального закладу "Міжнародний гуманітарний університет" повідомила про включення без її відома та згоди до складу дільничної виборчої комісії ОВО №135", – йдеться у повідомленні ОПОРИ.

В Громадянській мережі зазначили, що президентом цього університету також є кандидат у народні депутати по цьому ж округу Сергій Ківалов.

"Наступного ранку на місцевому телеканалі "Репортер" вийшов телесюжет, в якому студентка заявила, що попереднє відеозвернення записано під тиском, а претензій до кандидата чи до навчального закладу вона не має. Це відео розміщено на сторінці Сергія Ківалова у Facebook. Також зазначимо, що, відповідно до даних Єдиного реєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців, компанія-засновник телеканалу "Репортер" - телекомпанія "ІТВ" - знаходиться за тією ж адресою, що й Міжнародний гуманітарний університет – Фонтанська дорога, 33", – звернули увагу в ОПОРІ.

ОПОРА нагадала, що відповідно до ст.31 Закону України "Про освіту" політичні партії (об’єднання) не мають права втручатися в освітню діяльність закладів освіти. "У закладах освіти забороняється створення осередків політичних партій та функціонування будь-яких політичних об’єднань. Керівництву закладів освіти, педагогічним, науково-педагогічним і науковим працівникам, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється залучати здобувачів освіти до участі в заходах, організованих політичними партіями (об’єднаннями), крім заходів, передбачених освітньою програмою", – резюмували в ОПОРІ.

Нагадаємо, мер Одеси Геннадій Труханов бере участь у публічних заходах разом із Сергієм Ківаловим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook