ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Місто Іллічівськ може бути перейменоване

Між політичними партіями почалися суперечки щодо нового імені чорноморського міста
Depo.
24 серпня 2015 18:33
ФОТО: depo.ua
Місто Іллічівськ може бути перейменоване
Місто Іллічівськ може бути перейменоване

Суперечки щодо походження імені міста Іллічівськ неодноразово виступали на поверхню місцевих новин, пише Depo.Одеса

Та тепер ці суперечки мають дещо серйозніший характер. Можливо, місту треба готуватися до перейменування на місто Іллінськ.

Тож Ілліч чи Ілля? Ці спори вже давно не лишають подумки як простих місцевих жителів, так і політичних груп. Так, партія "Свобода" у заяві до Верховної Ради стверджує:

«Міський голова Валерій Хмельнюк прагне зберегти назву міста на честь ката української народу Владіміра Ільіча Лєніна (Ульянова-Бланка). Громадські ініціативи провести слухання щодо напрацювання варіантів нових назв міста Хмельнюк ігнорує. В приватних розмовах він заявляє, що «місто перейменовуватись не буде», бо мовляв «назване воно на честь пророка Іллі». Але в такому разі місто мало би носити назву Іллівськ, але аж ніяк не Іллічівськ».

Представники "Блоку Петра Порошенка" збирають підписи для збереження старої назви міста. Позицію свою вони пояснюють, як і голова міста, ім'ям пророка Іллі.

Серед нових назв: Бугове, Скіфополь, Святослав. Всі ці назви мають історичне значення для міста. Свою думку щодо майбутньої назви Іллічівська висловить місцева громада шляхом опитування. Після цього своє слово має сказати сесія міськради, потім рішення необхідно буде затвердити рішенням Верховної Ради.

Більше актуальних новин з життя Одещини можна знайти на Depo.Одеса.