ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мер Одеси Труханов вкладає бюджетні кошти у "свій" район

ЖКГ селища Котовського - лідер споживання коштів з міського бюджету
Depo.
23 вересня 2015 17:32
ФОТО: depo.ua
Мер Одеси Труханов вкладає бюджетні кошти у "свій" район
Мер Одеси Труханов вкладає бюджетні кошти у "свій" район

Експерти Асоціації сприяння самоорганізації населення провели громадський моніторинг видатків бюджету міста на фінансову підтримку одеських ЖКС, які надають послуги з утримання житлового фонду та прибудинкових територій, пише Depo.Одеса зсилаючись на "Думську".

На думку експертів, звітність і прозорість структур, які витрачають міські кошти на житлово-комунальне господарство, занадто недосконала. Через це неможливо визначити, на що ж реально пішли гроші, це тягне за собою значні корупційні ризики .

Більше детальний моніторинг також показав, що витрати на підтримку КП "ЖКС" в різних районах міста нерівномірні. І таке розходження обсягів фінансування нічим не обгрунтовано. Так, в 2014 році більше за всіх отримав ЖКС "Північний" - 9 761 тисяч гривень.

Крім того, експертна оцінка показала, що довгострокове прогнозування результатів бюджетних витрат у сфері ЖКГ в місті взагалі відсутня, що не дозволяє приймати якісні управлінські рішення, в тому числі, пов'язані з залученням інвестицій.

З восьми КП "ЖКС" Одеси тільки по трьох на сайті Одеської міської ради є докладна інформація з контактами як їх керівників, так і їх виробничих дільниць, диспетчерських служб. Така деталізація сприяє більшої відкритості діяльності житлово-комунальних підприємств і дозволяє громадянам здійснювати прямі запити та звернення за місцем проживання.

Після передачі в 2015 році функцій головного розпорядника коштів від райадміністрацій до департаменту міського господарства ситуація дещо покращилася. Більша частина перерахованих проблем лишалася незмінною.

Громадський моніторинг реалізації програми фінансової підтримки КП "ЖКС" в Одесі був виконаний за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Всього на житлово-комунальне господарство з бюджету Одеси в 2014 році було витрачено 39100000 гривень.

Із загальної суми витрат 86,4 % складають витрати на фінансування ЖКС з утримання житлового фонду, решта ж 13,6 % - це витрати на компенсацію ЖКС витрат, пов'язаних із звільненням жителів аварійного і старого фонду від оплати за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (СДСПТ). У 2015 році ці витрати скоротилися на 65 % в середньому по місту.

Можливо, не слід дивуватися такій "особливій" тенденції, бо мер Одеси є уродженцем Суворівського району і перепади витрат є цілком зрозумілими. 

Більше новин та цікавих подробиць з життя одеситів можна знайти на Depo.Одеса