ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Медики на Одещині можуть залишитися без заробітної плати

Якщо медзаклади первинної ланки не укладуть договори з нацслужбою здоров'я, то в них не буде коштів для утримання

Depo.
12 жовтня 2018 15:39
ФОТО: depo.ua

До кінця 2018 року всі медзаклади первинної ланки Одеської області мають укласти договір з Національною службою здоров'я України, повідомляє Depo.Одеса з посиланням Одеську ОДА.

Заклад має реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство та зареєструватися в електронній системі охорони здоров'я.

Зараз з 48 установ первинної ланки регіону лише 19 уклали договори, що є низьким показником серед областей України. Про це, під час зустрічі з головними лікарями первинки, повідомила радник голови Одеської ОДА з медичних питань Олена Теряєва.

"У кінці листопада розпочнеться "третя хвиля" укладення договорів з НСЗУ. І якщо ви не встигнете подати усі необхідні документи та укласти договір, у січні у вас не буде коштів для утримання закладу та виплати заробітної плати персоналу. Адже державна медична субвенція в новому році не буде спрямовуватись на первинку. Тож дуже мало часу, аби ви встигли реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство та підключитися до електронної системи здоров'я. Ми готові надати усю необхідну допомогу та консультації щодо підготовки до укладення договорів з Національною службою здоров'я України. Ті заклади, які вже мають договори і перейшли на нову систему фінансування, відчули зміни: лікарі отримують підвищену зарплатню та мають кращі умови праці", – підкреслила Теряєва.

Зазначимо, заклади, які підписали договори, отримують оплату за надання медичних послуг сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами від Національної служби здоров'я України.

Нагадаємо, з початку квітня понад 825 тисяч мешканців Одеської області підписали декларації з сімейними лікарями.

Нагадаємо, у Подільську медики отримали новий легковик.

Більше за життя Одеси та області читайте на Depo.Одеса

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook