Куяльницький лиман ретельно обстежать, а річку Куяльник будуть розчищати

В Одеській області виділено майже 3 мільйони гривень на гідрологічне обстеження стану Куяльницького лиману

Відповідне розпорядження підписав голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, повідомляє Depo.Одеса.

Згідно з документом, планується виконати науково-дослідницькі роботи з гідрологічного, гідрохімічного, гідробіологічного та медико-біологічного обстеження Куяльницького лиману та морської води з Одеської затоки.

"За результатами цих досліджень ми отримаємо актуальні висновки про стан води у лимані на даний час. Такі контрольні заміри проводяться регулярно, щоб слідкувати за динамікою змін природних властивостей води і підтримувати їх на прийнятному рівні", - підкреслив виконуючий обов'язки директора департаменту екології та природних ресурсів Олександр Острянин.

Окрім того, з обласного бюджету буде спрямовано також 1,3 мільйони гривень на розробку робочого проекту розчистки русла річки Великий Куяльник. Цей документ включатиме перший етап необхідної розчистки – територію протяжністю близько 30 км. Це необхідно, оскільки річка впадає в Куяльницький лиман і забезпечує постійний притік прісної води, що створює природний баланс річкової та морської води.

Нагадаємо, Куяльницькому лиману збираються присвоїти статус курортного значення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса