Кулю, якою влучили у Михайлика, можуть не використати у якості речового доказу

Українські правоохоронці не підготували й не відправили в Німеччину документи, які потрібні для законного вилучення кулі з легені Олега Михайлика

Генпрокуратура не підготувала та не відправила до Німеччини пакет документів для надання міжнародної правової допомоги щодо справи Михайлика. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на Слідство.Інфо.

Олега Михайлика, якого восени намагалися вбити біля власного будинку, повинні прооперувати в Німеччині вже в середині січня цього року. Лікарі вилучать кулю, котора вже понад чотири місяці залишається в його легені.

Усі витрати на операцію взяла на себе німецька сторона. У свою чергу, Головне управління Національної поліції та Генеральна прокуратура України повинні були підготувати пакет документів з надання міжнародної правової допомоги щодо справи Михайлика. Документи мали б забезпечити законність процедури з вилучення кулі. Також папери необхідні, щоб її могли долучити до матеріалів слідства й надалі використовувати в суді як речовий доказ.

Для дотримання законності процедури в момент вилучення кулі повинен бути присутній представник правоохоронних органів Німеччини. Він має описати й запакувати доказ, а потім передати до консульства або Генеральній прокуратурі України.

"Натомість вони (українські правоохоронці - ред.) мені дали пакет, в який кулю потрібно буде запакувати. Потім пакет з кулею ми маємо передавати не слідчому чи представнику поліції Німеччини, а українському консулу або самостійно привезти його в Україну", - розповів Олег Михайлик. На його думку, без передачі пакету документів українськими правоохоронцями кулю можуть не долучити до матеріалів слідства як речовий доказ. А надалі - не визнати доказом і в суді.

Михайлик наголосив, що про точну дату та місце проведення операції поліцію повідомляли заздалегідь. Однак напередодні Нового року, 30 грудня, слідчий сказав йому, що вони не встигли підготувати документи. "Я не знаю, чи це саботаж з боку поліції… Дуже на це схоже. Про саму операцію ми їх попереджали задовго, ще коли знали тільки приблизну дату. Потім іще раз за три тижні. Вони мали можливість підготувати всі документи. Але, як бачу, цим ніхто й не займався", - сказав Олег.

Слідство.Інфо звернулося за коментарем до Генеральної прокуратури України, однак поки що відповідіть від відомства не надійшла.

Куля, яку планують вилучити з його легені в Німеччині, може стати одним із ключових речових доказів. Адже може дати відповідь на питання, з якої зброї здійснили замах. Про це слідству донині не відомо.

Нагадаємо, напад на одеського громадського діяча Олега Михайлика стався ввечері 22 вересня. 25 вересня, правоохоронці затримали ймовірних нападників на одеського активіста Михайлика.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Мітки: #ГПУ