Копи отримали доступ до понад 700 телефоних номерів у справі замаху на Михайлика
Київський районний суд Одеси задовольнив клопотання слідчих, які займаються справою про замах на вбивство активіста Олега Михайлика, і санкціонував доступ до інформації по 702 телефонних номерах
Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Думську".
Відповідні ухвали виніс суддя Микола Тонконоженко.
Правоохоронці отримають інформацію про те, з ким і коли зв'язувалися власники телефонних номерів, адреси базових станцій, які забезпечували зв'язок тощо.
У списку - 389 "київстарівських" номерів, 167 номерів "Лайфселл" і 146 "Vodafon". Слідство стверджує, що вони "використовувалися під час підготовки і вчинення кримінального злочину".
Ухвали суду знаходяться у відкритому доступі, і свої номери вже дізналися низка одеських громадських діячів.
"Сищики" отримали несанкціонований доступ до телефону потерпілого, - розповів соратник Олега Михайлика, журналіст Григорій Козьма. - Несанкціонований, тому що немає судового рішення про його експертне вивчення. І взагалі, відколи у потерпілих вилучаються телефони? Це якісь нові віяння в розслідуванні злочинів? Чому це незаконно? Тому що ці номери не мають ніякого відношення до вже затриманих підозрюваних і не витягали з їхніх телефонів, або з якихось інших доказів. Крім того, ви навряд чи давали згоду суду, слідчому або прокурору на публічне поширення відомостей про ваш номер телефону, адже правоохоронні органи таким чином не просто поширили інформацію по вашому номеру телефону, а зробили її доступною для тих, хто полює на громадян з активною громадянською позицією, на журналістів".
Нагадаємо, замах на Олега Михайлика було скоєно ввечері 22 вересня. За підозрою в скоєнні цього злочину поліцейські затримали трьох громадян Грузії: Торніке Нагладзе (Герасіна), Лаші Герасіна і Манучара Варшанідзе.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса