Конвойні приміщення в одеських судах не відповідають будівельним нормам

Конвоювання підсудних в судах Одеси і Одеської області відбувається із порушенням умов утримання

Про це стало відомо під час робочої наради з питань конвоювання підсудних та обвинувачених в судових установах, передає кореспондент Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Омбудсмена.

Учасники наради визнали, що жодна будівля суду в Одеській області не відповідає державним будівельним нормам. У тих будівлях суду, де облаштовані конвойні приміщення, вони знаходяться у підвалах, погано вентилюються та освітлюються. Наприклад, у Білгород-Дністровському суді кімната тимчасового тримання взагалі відсутня, підконвойні підсудні очікують засідання у дворі суду, за умови поганої погоди їх тримають в автозаках, з якими теж є певні проблеми. Лише п'ять автозаків на всю область обладнані кондиціонерами.

Голова Білгород-Дністровського суду Олександр Боярський запропонував вирішити проблему конвоювання підсудних через організацію судових засідань з використанням відеозв’язку.

Учасники наради дійшли висновку, що через проблеми конвоювання не лише порушуються права підсудних на гідне поводження, доступ до питної води та харчування, а й на розумні терміни розгляду справ.

Нагадаємо, в одеській колонії, де стався бунт, виявлили ознаки жорстокого поводження із засудженими.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса