ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Комітет виборців України розповів про загальну картину виборів на Одещині

Одеська обласна організація КВУ оприлюднила результати моніторингу виборчої кампанії на місцевих виборах
Depo.
5 жовтня 2015 14:28
ФОТО: depo.ua
Комітет виборців України розповів про загальну картину виборів на Одещині
Комітет виборців України розповів про загальну картину виборів на Одещині

Як передає кореспондент Depo.Одеса, сьогодні в Одесі Комітет виборців України (КВУ) провів прес-конференцію, на якій представив звіт про результати моніторингу виборчої кампанії з місцевих виборів.

По результатам моніторингу Одеська обласна організація КВУ констатує, що партійні з'їзди по висуванню кандидатів у своїй більшості відбулися без порушення процедур та конфліктів.

Реєстрація кандидатів на посаду Одеського міського голови, а також кандидатів в депутати Одеської міської ради почалася на наступний день (22 вересня), після терміну, встановленого законом для старту висування кандидатів (21 вересня).
Порушення термінів реєстрації кандидатів, встановлених законом, зафіксовано в Котовській міській виборчій комісії, де один кандидат на посаду міського голови був зареєстрований 2 вересня.

Також в КВУ відмічають, що в Одесі була зареєстрована рекордна кількість кандидатів в мери міста: 42 кандидати, тільки 8 з яких висуванці від політичних партій, інші-самовисуванці.

Жодна з партій не змогла забезпечити надання "повних" списків кандидатів в депутати у всі ради області, в котрі дозволяється висування тільки від політичних партій.

Випадків неправомірних відмов в реєстрації кандидатів КИУ не зафіксували.
Також у зв'язку з аномально великою кількістю кандидатів-самовисуванців на пост Одеського міського голови, а також ряду політичних партій, які не проявляють активність та невідомі широкій громадськості, є підстави вважати, що в даному випадку має місце використання "технічних кандидатів". Реєстрація таких кандидатів необхідна для забезпечення у складі дільничих виборчих комісій максимальної кількості "лояльних" до до більш впливових кандидатів членів виборчих комісій.

Найбільша кількість порушень виборчого законодавства фіксується в містах, де вже проявляється високий рівень конкурентності виборів. Найбільш поширеним є підкуп виборців, а також зловживання адміністративним ресурсом.

Більше новин Одещини читайте на Depo.Одеса.