UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Колишнє керівництво "Одеської кіностудії" провертало багатомільйонні афери з кінофондом, - ЗМІ

Поліція і СБУ розслідують діяльність ТОВ "Фірма Майбутнє", якому належать виключні майнові авторські права на фільмофонд Одеської кіностудії, що складає понад 500 кінострічок

Правоохоронці вважають, що компанія отримала права на фільми з порушенням закону і привласнювала кошти, виручені від трансляції та демонстрації фільмів. Йдеться про десятки, а то й сотні, мільйонів гривень, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Думську".

Всіма майоновими правами на фільми "Одеської кіностудії", що були створені у період з 1955 року, володіє колишня директорка Ольга Неверко. Вона заснувала ТОВ "Фірма Майбутнє" у 1994 році. На той час продюсерка та актриса Ольга Неверко працювала заступником генерального директора кіностудії з комерційних питань (у 2004-2008 роках вона очолювала кіностудію).

У 1997 році, коли директором була подруга Неверко Тамара Яворська, "Майбутнє" уклало з кіностудією договір про дистрибуцію всіх її фільмів. 35% виручки повинно було залишатися у компанії, хоча зазвичай дистрибутор одержує не більше 3-5%.

У 2003 році такий же договір був укладений з Мінкультом. "Майбутнє" зобов'язалося перераховувати державі 65% виручки. Велика частина цих грошей повинна була залишатися у кіностудії, а решта надходити на рахунки Держкіно.

Проте Неверко від самого початку ділитися ні з ким не хотіла. Вона приховувала справжні обсяги демонстрації і відображала в офіційній звітності співробітництво лише з деякими російськими компаніями (ТОВ "Арт технології" і ТОВ "ЕкзекьютівСервіс"), залишаючи основні фінансові потоки в тіні. Гроші, що присвоїла, актриса відправляла на рахунки підконтрольних офшорних компаній, створених на Кіпрі.

У злочинній схемі був задіяний керівник російської компанії "Дитячий сеанс" Вадим Серебренников. Він є дистриб'ютором в РФ фільмів Української студії анімаційних фільмів, кіностудії ім. А. П. Довженко і Одеській кіностудії.

Кілька років тому джерела "Думської" називали приблизні ціни на показ продукції підприємства. Наприклад, приватному телеканалу, щоб випустити в ефір серії "Трьох мушкетерів" з Боярським, треба було викласти не менше 1,5 мільйонів гривень. Зараз, напевно, ціна вдвічі вища.

У 2014-2015 роках Одеська кіностудія судилася з "Майбутнім", вимагаючи визнати договір про передачу прав на фільмофонд незаконним. У січні 2015 року Господарський суд Києва відхилив позов одеситів - мовляв, підприємство є правонаступником державної фабрики кіно тільки в частині переданих їй матеріальних ресурсів. Інтелектуальна власність їй нібито не передавалася. 7 квітня це рішення підтвердила апеляція. У червні того ж року, проте, Вищий госпсуд України задовольнив касаційну скаргу Одеської кіностудії і повернув справу на новий розгляд до першої інстанції. На жаль, та залишилася непохитною - всі претензії до приватників і Держкіно були відкинуті повторно.

Правоохоронці зацікавилися діяльністю "Майбутнього" тільки минулої осені. У вересні 2018 року було відкрито кримінальне провадження за частиною 5 ст. 191 КК України - "привласнення майно шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою осіб".

У листопаді у Неверко і її партнерів в Одесі (співзасновника фірми Євгенії Імангаліевой і директора Наталії Сенкевич) пройшли обшуки, частина їх майна була заарештована.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme