"Хто замовив Катю Гандзюк?": Чому побили активістів в Одесі

Акції під гаслом "Хто замовив Катю Гандзюк?" останнім часом викликають неоднозначну реакцію правоохоронних та силових структур. Останній вихід одеських активістів закінчився для них у відділку поліції

"Хто замовив Катю Гандзюк?": Чому побили…

У вівторок, 26 лютого, одеські активісти прибули на Морвокзал з плакатом "Кто замовив Катю Гандзюк?", щоб в черговий раз нагадати суспільству про те, що винні у вбивстві їхньої подруги досі не покарані. Військові затримали хлопців, викликали поліцію та відправили до поліцейського відділу. Такі дії військовослужбовців та правоохоронців викликали обурення активістів у соцмережах. Depo.Одеса дізнавався, що сталося на Морвокзалі під час мирної акції.

Декілька активістів увечері прийшли на Морський вокзал в Одесі з плакатами, на яких було написано: “Хто замовив Катю Гандзюк?”. Двох хлопців затримали. Про затримання Богдана Копертеха та Романа Герасимюка повідомили у соцмережах активісти. “В Одесі щойно затримали автивістівза питання "Хто замовив Катю Гандзюк?" біля морвокзалу, де сьогодні (26 лютого, - Ред.) перебував Петро Порошенко. Затримали незаконно. Затримали просто біля американського есмінця. Затримали без пояснення. Закликаємо правоохоронців не робити дурні і негайно звільнити незаконно затриманих”, - йдеться на сторінці “Хто замовив Катю Гандзюк?” у Facebook.

Активісти стверджують, що Копертеха та Герасимюка затримали незаконно, оскільки акція проходила проходила в незабороненій пішоходній зоні, де спокійно і до, і після акції прогулювались люди; на безпечній відстані від кораблів та у час в який це було зручно більшості активістів, в яких є роботи і сім'ї. Зазначимо, що з усих учасників акції затримали лише двох хлопців.

Ось як коментують активісти затримання своїх друзів у соцмережі.

Фото: Facebook/Сергій Мазур

Окрім того, як з'ясувалося, Роману порвали одяг, а на спині у нього був слід від "берців". Богдану дісталося не менше - у нього розбита бров. Хлопці кажуть, що їх били обличчям об підлогу. 

Роману Герасимюку порвали куртку / Фото: Facebook/Сергій Стерненко

Богдану Копертеху розбили бров / Фото: Facebook/Іван Оберемко 

Спочатку активісти звинувачували у затриманні одеських поліцейських, проте згодом стало відомо, що затримання проводили бійці Сил спеціальних операцій. Про це повідомив радник начальника ГУ НП в Одеській області Руслан Форостяк. За його словами, активісти перетнули межу посту військової служби правопорядку та намагалися провести акцію біля американського ракетного есмінця “Дональд Кук”. “Діючи по уставу специ ССО, не дуже розуміючись на банерах, сприйняли цю ситуацію по-своєму однозначно та відповідно до статуту негайно затримали двох підозрілих осіб з рюкзаками”, - написав він у Facebook та додав, що вважає дії активістів “дивним та реально безглуздим вчинком”. 

Затримання проводили військовослужбовці / Фото: Facebook/Руслан Форостяк

Проте активісти пояснили, чому саме у такий час і у такому місці вирішили провести акцію. Як написав на своїй сторінці у Facebook одеський активіст Сергій Стерненко, акцію вирішили провести поруч з американським есмінцем щоб більше іноземців, і особливо партнерів України, знали про непокараних замовників вбивства Катерини Гандзюк. А ввечері вийшли на акцію, бо вдень хлопці були зайняті справами і прийшли, коли звільнилися.

Згодом в поліції повідомили, що хлопців відпустили, бо порушень, які входять до компетенції поліції, в їхніх діях не знайшли. Тобто виходить, що хлопців дійсно затримали дарма і не дарма це викликало таке обурення активістів.

Зазначимо, що це не перша акція “Хто замовив Катю Гандзюк”, яка закінчується для учасників у поліцейському відділі. Так, 29 січня у Києві у Міжнароднимому виставковому центрі проходив форум, на якому Петро Порошенко заявив, що висуває свою кандидатуру у президенти на другий термін. Поруч із МВЦ активісти проводили акцію з тим самим незручним для влади питанням. В акції брав участь і Сергій Стерненко, якого разом із іншим активістом Назарієм Кравченко затримали правоохоронці. Хлопцям закидали те, що вони не дотримувалися встановленого порядку проведення мітингів та мирних зібрань. Згодом їх відпустили.

Також чималий резонанс викликали події, які сталися 9 лютого і теж у столиці. Під час заходу, на якому велася агітація за кандидата у президенти Юлію Тимошенко, активісти вирішили провести акцію “Хто замовив Катю Гандзюк?”. Причиною стало те, що підозрюваним у замовленні вбивства Катерини Гандзюк є голова Херсонської облради Владислав Мангер, який входить у партію “тимошенківців”. Учасників акції не тільки затримали, а й побили. В поліції потім виправдовувалися і навіть заявили, що проведуть службове розслідування щодо своїх працівників, які перевищили службові повноваження. 

Третій епізод, де правоохороці перешкоджали проведенню акції, відбувся у Харкові 14 лютого. Тоді у першій столиці України з візитом перебував Петро Порошенко і саме йому активісти вирішили задати питання стосовно вбивства Каті Гандзюк. Проте поліцейські порвали плакат, на якому були написані імена ймовірних вбивств дівчини. Що стосується президента, то він не став спілкуватися з активістами на цю тему.

Одне можна сказати точно - активісти не перестануть задавати питання “Хто вбив Катю Гандзюк?”, аж поки не отримають на нього відповідь. Не якусь там відговорку, а конкретну відповідь з обґрунтованними доказами.

Фото на головній: Facebook/Сергій Мазур

Довідка.  Напад на херсонську активістку Катерину здійснили 31 липня минулого року: в обличчя дівчини линнули концентровану сірчану кислоту, після чого її шпиталізували.  Від опіків постраждало 30% тіла, ушкоджень зазнали голова, обличчя, спина, руки, грудна клітина. Катерину шпиталізували до місцевої лікарні, проте згодом перевели до столичного медзакладу, де вона перебувала під постійною охороною поліції. 

Правоохоронці декілька разів змінювали кваліфікацію нападу: спочатку "хуліганство", потім - "нанесення тяжких тілесних ушкоджень", а згодом - "замах на вбивство з особливою жорстокістю". Після смерті активістки, провадження перекваліфікували на "умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб". Винні у злочині досі не покарані. 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme