ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кабмін робить з Одеси окрему експериментальну державу

Голова Комітету економістів України Андрій Новак прокоментував ініціативу уряду стосовно бюджетного експерименту в Одеській області
Depo.
10 липня 2015 10:00
ФОТО: depo.ua
Кабмін робить з Одеси окрему експериментальну державу
Кабмін робить з Одеси окрему експериментальну державу

Кабмін ініціює зміни до Бюджетного кодексу в рамках експерименту в Одеській області по підходу до надплановим доходам на митниці, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Про це повідомляє Одеса.depo.ua з посиланням на "Голос столиці".

Доходи від Одеської митниці, що перевищують певний Мінфіном план, будуть ділитися на дві рівні частини: половина піде до державного бюджету, друга половина - на будівництво дороги Одеса - Рені.

Голова Комітету економістів України Андрій Новак прокоментував ініціативу уряду в ефірі радіостанції "Голос столиці":

Як ви оцінюєте бюджетні нововведення Кабміну?
 
- На підставі ініціатив про так звані понадпланові надходження від митниці вже можна говорити, що ми починаємо формувати державу в державі: Одеську область у державі Україна.

Чи можна це розцінювати як бюджетну децентралізацію?

- Це не є децентралізацією. Чому саме в Одеській області повинна будуватися дорога зі надпланових надходжень з митниці? Це ж митниця не Одеси, а всієї країни.

Чому планові доходи від Одеської митниці Кабмін направляє тільки в Одеську область? Я розумію, що це все в якості експерименту, але чому не може будуватися інша дорога в інших областях?

-Хіба у нас в областях кращі дороги, ніж в Одеській області? Якщо ми будемо спрямовувати всі великі надходження від різних податків в Одеську область, то, звичайно, це буде окрема держава в державі, і вона буде процвітати. А як буде жити інша частина країни?

Навіщо ж проводити цей експеримент в Одеській області?

- Цілком зрозуміло, що на прикладі Одеської області хочуть продемонструвати показовий результат. Але ці кращі результати в одній області будуть досягатися за рахунок інших 24 областей. Це неправильний підхід. Результат потрібно давати за рівних умов для всіх, і тоді це буде дійсно показовим результатом. А якщо вся країна працюватиме на будівництво доріг в Одеській області, на інші об'єкти в Одеській області, то в цій області і буде кращий результат, але за рахунок всієї країни.

Більше новин Одещини читайте на Одеса.depo.ua.