Притулок для бездомних: Як Труханов "рятував" дитсадок для друзів-забудовників

Майже десять років мешканці Фонтану скаржились і вибивали ремонт саду "Чорноморського морського пароплавства", який розташований по вулиці Сегедській, 8-а

Олеся Калайтович

З 1960-х років дитсадок "Чорноморського морського пароплавства" справно обслуговував місцевих жителів. Зараз він обнесений довгим парканом і перетворився в руїни - притулок для бездомних тварин і людей. Всюди розкидані пляшки та шприци.

Питання про долю саду багато років ставили місцеві жителі, але в мерії зазначали, що, мовляв, раді б відновити, але він у власності пароплавства, тому недоступний. Як дитячий садочок перетворився для притон для наркоманів, та що зробила мерія аби він був доступний для людей, розбирався кореспондент Depo.Одеса.

Судові тяжби та інші перепони

Розташований на ділянці у 50 "соток" в одному з престижних районів Одеси, колишній дитячий заклад багатьом здавався "ласим шматочком". Територія дитячого закладу вже протягом багатьох років не використовується, будівлі поступово руйнуються, а внутрішні приміщення та майданчик облюбували в якості місця проживання асоціальні елементи, в тому числі, наркомани. Приблизно рік тому сумна доля цього закладу розглядалася на засіданні виконкому.

Фото: Думська

Тоді директор юридичного департаменту Інна Поповська розповіла, що місто, по суті, не може зробити нічого, оскільки навколо саду ведуться судові тяжби.

"Щодо приміщення дитячого садка на вулиці Сегедскій, 8-а, вже протягом декількох років ведуться судові розгляди, в яких Генпрокуратура наполягає на тому, що дане приміщення перебуває не в комунальній, а в державній власності. На тій підставі, що після його передачі місту за борги Чорноморського морського пароплавства" ("ЧМП", - Ред.), якому він раніше належав, нібито відсутній акт прийому-передачі", - розповіла вона.

Того разу депутати вирішили законсервувати об'єкт до закінчення судів, а потім вирішити його долю.

Довга реєстрація та швидка продажа

Однак, щойно місто зареєструвало об'єкт, його вирішили віддати в оренду будівельній фірмі. Відповідне розпорядження було опубліковане на сайті міськради у квітні поточного року.

Але саме відчуження землі готувалося задовго до того. Ще в 2014 році така собі громадська організація інвалідів "Народна Воля" отримала згоду на оформлення земельної ділянки за адресою Сегедська, 8-а.

За інформацією ЗМІ, громадська організація через ряд засновників пов'язана із забудовником - "Будівельної фірмою" Будстрой ", яка в нинішньому році отримала сад в оренду.

Через засновників компанія пов'язана з такими фірмами, як "Прогрес-строй" і "Будова". Остання неподалік зводить низку житлових комплексів, в тому числі "Чотири сезони" на проспекті Гагаріна.

У 2017 році дитсадок на Сегедській вже тричі намагалися продати забудовнику. Причому спроби почалися відразу ж після 20 квітня, коли фірма отримала розвалений дитячий заклад в оренду. У документах про передачу в оренду зазначено, що фірма-орендар, яка була заснована лише 10 місяців тому, викуповує об'єкт площею в 1675,9 кв м під приватний дитячий сад. Оціночна вартість об'єкта складає 8 120 580 гривень, тобто по 186 доларів за квадратний метр.

Такий "ласий шматок" за таку невелику суму фірма намагається отримати із завидною завзятістю. 20 вересня, під час чергової сесії Одеської міськради, буде втретє розглядатись питання щодо приватизації садка в прекрасній зеленій зоні.

Фото: УСІ

Примітно, що коли 26 квітня питання виключалося з порядку денного, мер Геннадій Труханов заявляв, що не допустить зміни профілю садів. "Позиція моя і виконавчої влади - ми не виводимо дитячі сади з комунальної власності, ми залишаємо профільне призначення. Дитячі садки, як і інші соціальні об'єкти, будуть зберігатися", - переконував Труханов.

А потім, під час брифінгу, озвучив іншу ідею - фірма побудує багатоповерхівку, а потім відновить сад і передасть його місту. От тільки невідомо, хто проконтролює, аби фірма виконала зобов'язання, а не, як водиться, побудувала будинок, а про сад "забула" або ж стала різко потерпати від "фінансових проблем". При цьому у самої мерії знаходиться 400 мільйонів на нову мерію, а ось на ремонт дитячого садка грошей немає - мовляв, тому і віддають приватнику.

Здавалося б, відновити там саме дитячий навчальний заклад було вигідно і мерії, і самому забудованику. Адже поряд будують висотки, а це молоді родини і діти, яких треба кудись "пристроїти". Міська влада відзвітувалася б про чергову "виконану обіцянку" і "турботу про місто", компанія отримала б підвищення привабливості території і, відповідно, її ж висоток навколо. Але на дитсадку грошей, тим більше швидких, не заробиш, тож вкладатися в нього ніхто не хоче.

Нині потенційний забудованик на території закладу нічого не робить. Дитсадок природним чином гине на радість його розкрадачам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса