Загиблі у коледжі: Хто став жертвами страшної пожежі в Одесі
На згарищі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу знайшли тіла 14 людей, які загинули внаслідок пожежі. Ще дві людини померли у лікарнях. Таким чином, кількість жертв пожежі складає 16 осіб
Офіційно влада не поспішала коментувати, хто саме загинув внаслідок пожежі. Одразу 4 грудня, у день, коли сталася пожежа у шестиповерховому будинку Асвадурова, що на Троїцькій, 25, з’явилася офіційна інформація про загибель викладачки коледжу, проте у той же день також офіційно вийшло спростування. Як виявилося, при впізнанні у лікарні сталася помилка, і жінку випадково "поховали", у той час як померлою була 17-річна студентка коледжу. Depo.Одеса підготувало довідку про імена тих, хто загинув внаслідок пожежі 4 грудня.
У перший день пожежі стало відомо про загибель 17-річної студентки коледжу Ксенії Бабенко. Дівчина не дуже вдало вистрибнула з вікна та того ж дня о 12:20 померла у лікарні від отриманих травм. Ксенія була родом із села Новомиколаївка Кілійського району. Торік вона закінчила дев’ятий клас у місцевій школі та вступила на навчання до коледжу. У рідному селі Ксенію Бабенко знали як відмінницю, дуже смішливу та гарну дівчину. Навчаючись у школі, вона посіла третє місце у конкурсі "Кращий щоденник".
Фото: Андрій Білий/Facebook
Поховання відбулося у рідному селі дівчини, а проститися із нею прийшли не тільки її односельчани, а й жителі сусідніх сіл. Траурна церемонія проходила у дворі Новомиколаївської школи, в якій навчалася дівчина. Там же вчителькою працює її мама.
Фото: Бессарабія.Іnform
Наступною відомою жертвою трагедії стала викладачка вищої математики та інформатики Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу Ганна Бортюк. Саме її помилково поховали у день пожежі, проте тіло жінки знайшли під завалами у будівлі наступного дня, 5 грудня, о 17:40.
43-річна викладачка коледжу до останнього рятувала студентів, допомагала їм вийти із палаючої будівлі, проте сама загинула. За словами студентів, вона мінімум тричі поверталася до будівлі, щоб вивести учнів, а коли востаннє зайшла, то вже не змогла залишити будівлю. "В деяких моментах вона була суворою, у деяких – доброю. У неї безумовно був свій стрижень. Ось вона його і показала – врятувала людей, забула врятувати себе", – розповідає одна із студенток. Жінці чоловік, який працював рятувальником, казав, що під час пожежі потрібно бігти нагору, там, принаймні, не завалить. Її і знайшли нагорі, на п’ятому поверсі, а чоловік, який був при цьому присутній, впізнав її. За даними експертизи, Ганна Бортюк померла внаслідок отруєння продуктами горіння.
Фото: Facebook
Поховали Ганну Бортюк в Одесі, а церемонія прощання з нею відбулася у дворі на вулиці Академіка Заболотного, біля будинку, у якому вона жила. У неї залишилися чоловік, двоє дітей, а також літні батьки. Як зазначили у пресслужбі Одеської ОДА, її діти навчатимуться на бюджетній формі навчання.
Фото: Odessa.online
Ще одним загиблим, тіло якого опізнали після вилучення з-під завалів, виявився 16-річний студент економічного коледжу Кирило Трофимчук. "Того ранку ми декілька разів з ним розмовляли телефоном. Вперше Кирило зателефонував о 9:43, коли ще їхав до коледжу, сказав, що його нудить, і хотів вийти з маршрутки. Але потім написав, що все-таки доїде. О 10:01 ще раз зателефонував та сказав: "Я біля коледжу. У мене крутиться голова. Може я не вийду?". Як відчував. Але я сказала, щоб йшов", – згадувала у коментарях "Фактам" мати хлопця. Вона розповіла, що останнім його бачив одногрупник Ігор, якого витягли з будівлі коли він вже був непритомний.
Фото: Facebook
Хлопця поховали 25 грудня. Церемонія прощання із ним, на яку прийшли родичі, друзі та небайдужі одесити, відбулася у Свято-Преображенському соборі. Варто зауважити, що торік у родині Трофимчуків помер брат Кирила – Ілля. Йому теж було 16 років, у хлопця діагностували саркому Юінга.
Також жертвою пожежі став рятувальник Сергій Шатохін. Він брав участь у ліквідації пожежі у будівлі на Троїцькій, саме на нього і вистрибнула з вікна Ксенія Бабенко. Разом із дівчиною він впав з висоти, після чого його у непритомному стані привезли до Єврейської лікарні. Там, не приходячи до тями, Сергій Шатохін і помер 7 грудня. У нього був обширний забій мозку з усіх боків, весь час у лікарні рятувальник перебував на апараті штучної вентиляції легенів. Кажуть, що Ксенії казали, щоб вона не стрибала, що до неї йдуть рятувальники, проте дівчина перебувала у паніці, з якою не змогла впоратися, і все одно стрибнула. Про загиблого рятувальника колеги відзиваються тільки добрими словами, кажуть, що він був справжнім професіоналом. У Сергія Шатохіна залишилися дружина та троє дітей. В ОДА пообіцяли, що діти рятувальника будуть навчатися на бюджеті, а перед центральною владою облдержадміністрація клопоче про присвоєння Шатохіну звання Героя України.
Фото: Facebook
Ховали Шатохіна у його рідному селі Градениці Біляївського району 10 грудня, а прощання з ним відбулося в Одесі днем раніше. До Свято-Преображенського собору прийшли його друзі, колеги та прості одесити, щоб віддати шану загиблому рятувальнику.
Фото: Думська
У четвер, 12 грудня, в Одесі попрощалися з викладачкою Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу Наталею Третьяковою. У навчальному закладі вона очолювала відділення "Право". Тіло 48-річної жінки знайшли не одразу, а коли витягли з-під завалів родичі впізнали її.
Фото: Одеса.online
Колеги загиблої кажуть, що вона була гарною людиною, чудовим організатором та прекрасним педагогом.
Фото: Facebook
На офіційному сайті Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу з'явилося два некрологи зі словами співчуття з приводу смерті бухгалтера коледжу Наталі Тарасової та завідуючої бібліотекою Віри Соловей. Обидві жінки зникли внаслідок пожежі, обох через соцмережі розшукували родичі, сподіваючись, що їхні рідні не загинули, а можуть перебувати в одній з одеських лікарень. Проте дива не сталося. Тіла жінок вилучили з-під завалів. Поки що про час та місце поховання і Наталі Тарасової, і Віри Соловей не повідомлялося. Можливо, генетична експертиза їхніх тіл ще не завершена.
За словами адміністрації коледжу, Наталя Тарасова багато років працювала у навчальному закладі бухгалтером, тут же навчалася одна з її доньок. "Це була прекрасна жінка, любляча мама і бабуся, турботлива дружина, досвідчений спеціаліст, добра сусідка. Наталя Василівна залишила по собі лише чудові спогади, але пішла так рано. Висловлюємо співчуття рідним, сумуємо разом. Вічна пам’ять", – йдеться у некролозі.
Фото: Facebook
Віра Соловей теж чимало років віддала коледжу, у якому завідувала бібліотекою. Її колеги кажуть, що вона працювала сумлінно, відзначалась високою професійністю, широким кругозором, структурованим мисленням та уважністю. "Вона завжди надихала своєю працездатністю колег, допомогала втілювати творчі плани та ідеї. Ми не в змозі змінити обставини, лише просимо сил рідним перенести біль втрати. Віра Дмитрівна залишатиметься в наших серцях як талановита, творча та невтомна особистість, яка любила життя...", – написали колеги на сторінці на офіційному сайті коледжу.
Фото: Facebook
Також у списку загиблих секретарка коледжу 56-річна Марина Коваль. "Ми щиро поділяємо горе рідних і передаємо слова співчуття і підтримки. Неможливо словами загоїти біль та гіркоту від втрати рідної людини. Поділяємо ваше горе, сумуємо разом з вами, підтримуємо вас у годину скорботи", – йдеться у дописі на офіційному сайті Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.
У четвер, 26 грудня, Одеса прощалася одразу із двома 16-річними студентками, які загинули внаслідок страшної пожежі – Катериною П'яночкіною та Юлією Маркіною. Тіла обох дівчат витягли з-під завалів за декілька днів після пожежі, проте їх родичам довго не видавали, оскільки проводилася генетична експертиза. Одну із дівчат, Юлію Маркіну, поховали у Красносілці.
Фото: 7 канал
Крім Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, у будинку Асвадурова розташовувалися близько двох десятків різних офісів та компаній, і серед них – Інститут морської біології. У перший же день пожежі працівники інституту забили на сполох – зникли директор установи Борис Александров та науковий секретар Галина Іванович. Їхні рідні та колеги сподівалися, що і директор і працівниця інституту знайдуться живими, проте, на жаль, дива не сталося. Тіла загиблих вилучили з-під завалів та по завершенню генетичної експертизи передали родичам.
Борис Александров майже 40 років свого життя віддав роботі в Інституті морської біології. Паралельно професор викладав на кафедрі гідробіології та загальної екології в Одеському нацуніверситеті ім. І. І. Мечникова. Він написав понад 200 наукових монографій, його знали далеко за межами України та поважали, як фахівця у своїй справі та гарну людину.
Фото: Facebook
Галина Іванович теж чимало років пропрацювала в інституті, у який прийшла у 1985 році. Вона починала інженером гідробіологом, а згодом стала старшим науковим співробітником. Іванович написала понад 50 наукових статей.
Фото: Facebook
Також під час пожежі у коледжі загинула 18-річна студентка Людмила Чугуннікова. Дівчину поховали 27 грудня у рідному селі Мирне Кілійського району, де проживають її батьки.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса