Хто такий французький репер OrelSan і про яку Україну він співає

Відомий французький репер OrelSan презентував вже другий відзнятий у Києві відеокліп цього разу на пісню Tout va bien ("Все гаразд"). Обидва зібрали десятки мільйонів переглядів

Хто такий французький репер OrelSan і пр…

Судячи з відеоряду, кліп знімався в різних спальних районах міста, зокрема, люди впізнали Троєщину. Головні герої – сам співак і український (ми зробили такий висновок, бо в кліпі він розмовляє українською) хлопчик, який ходить поряд з ним. Наприкінці кліпу він промовляє українською: "Ніколи не вір тому, що написано".

Відеоряд містить багато символів: іграшкові літаки, роботи, солдатики, кубик Рубика, OrelSan співає на фоні військових та в поліцейській машині, якою керує той самий українский хлопчик. Військові перетворюються на конфеті.

Пісня також багата на метафори і символи. "Якщо люди стріляють один в одного, то в кулях є вакцини/А якщо будівлі вибухають, вони перетворюються на зірки/І якщо в один прекрасний день вони зникли, це значить, що вони веселилися так добре..."

В приспіві Орелсан співає "Все добре, все гаразд/Маленький, все гаразд, все добре".

Тож, в принципі, пісня може бути як про Україну, так і про Францію, Велику Британію, Росію чи Країну Оз.

Хоча, з іншого боку, "військовий відеоряд", слова про постріли та будинки, що вибухають, наводить на думки, що може і про Україну. Тим паче, що знято кліп саме в Києві.

Це вже не перша київська робота Котантена – у вересні він випустив кліп на пісню "Basique", повністю відзнятий на недобудованому Подільському мосту. У відео репер крокує мостом вздовж людей в чорних костюмах і співає про те, що має намір випустити новий альбом, але спочатку розповість про "базові речі". Наприклад, про те, найрозумніші люди не завжди володіють ораторським мистецтвом, що політики брешуть, а в расизмі немає сенсу.

Наприкінці відео люди влаштовують флешмоб, шикуються у формі числа 20.10.2017. Таким чином Orelsan анонсував новий альбом, що вийшов саме в цей день.

Як зазначається на сторінці виконавця в Уoutube, знімали кліп режисери Greg & Lio, а продюсував бельгійський співак Stromae, відомий і популярний, в тому числі, в Україні (пригадаємо композиції "Alors on danse", "Papaoutai"). Він же допомогав OrelSan з музикою до пісні, про яку сьогодні йдеться.

OrelSan – це сценічне ім'я французського репера Орельє Котантен (Aurélien Cotentin). Йому 35 років, випустив три студійні альбоми.

Народився і виріс в Алансоні в Нижній Нормандії, слухав рок, але через захоплення баскетболом почав надавати перевагу репу. Закінчив французький бакалаврат з економічних та соціальних наук, згодом отримав вищу освіту.

Через техніку та тематику пісень співака часто порівнюють з іншим відомим білим репером Емінемом.

В серпні 2006 року він випустив свій перший кліп на YouTube під назвою "Рамен", а в 2007 році другий - "Сен-Валентин" – пародію на День святого Валентина і вже скоро вляпався у величезний скандал. В 2009 в суспільстві виникла суперечка, пов'язана із змістом його пісень, мовляв в них є заклики до насильства і ненормативна лексика. Зокрема, у "Сен-Валентині" та "Продажні повії" - жодна з цих пісень не з'явилася на його дебютному альбомі Perdu d'avance, але була доступна в Інтернеті.

Особливо ополчилися проти співака французькі комуністи і соціалісти, які заявили, що пісня включає "скандальний, одіозний текст, який підбурював насильство безпосередньо".

Французький державний секретар із солідарності Валері Летард вважав пісню "Sale pute" "сексистською" і вимагав, щоб веб-сайти видаляли відео. Вона також запропонувала допомогу групам, які хотіли подати позов на основі статті 24 Закону про свободу преси, що забороняє підбурювання до вчинення злочинів.

Орелсан перейнявся суперечкою, зазначивши, що в цій пісні він намагається "показати, як імпульсний привід може перетворити когось на монстра" і приніс вибачення, але йому продовжували забороняти брати участь в фестивалях і скасовували його концерти. Багато французьких радіостанцій періодично цензурували пісні Орелсана через протести від феміністок та інших, а засоби масової інформації назвали його "Емінем французького репу".

Від феміністок не відставали ЛГБТ-спільноти. Французький гей-журнал Têtu публічно поставив під сумнів деякі лірики Орелсана як гомофобні.

Орелсан пояснював лірику "Продажних повій" як "вираження змішаних почуттів між любов'ю та ненавистю", але зрештою вилучив цю пісню зі свого репертуару.

Пісня "Сен-Валентин" викликала ще більше суперечок і обурення. В 2013 Орелсан отримав тисячу євро штрафу за образу та підбурювання до насильства над жінками.

Наразі він є одним з найпопулярніших французських реперів а його альбоми стають золотими і платиновими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme