Гройсман наказав змінити керівництво Одеського припортового заводу

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман обурився тим, що юристи підприємства не з'являються на судові засідання щодо заборгованості ОПЗ за газ перед компанією Дмитра Фірташа

Гройсман наказав змінити керівництво Оде…

Як передає Depo.Одеса, сьогодні час засідання Кабміну України стало відомо, що юристи, які представляють інтереси Одеського припортового заводу не з'явилися на судове засідання щодо стягнення з підприємства заборгованності за газ на користь компанії, яку пов'язують з одіозним олігархом Дмитром Фірташем.

"Я вважаю, що зараз відбувається змова, яка почалася ще в минулому році. В серпні місяці була змова в тому, щоб програти один суд, зараз відбувається спроба програти інші суди. Банкрутство підприємства - мета директора заводу і юристів, які задіяні в цій брудній схемі. Я наголошую про це на всю країну. Я даю урядове доручення Фонду держмайна вжити вичерпних заходів щодо захисту інтерсів держави. Якщо потрібно, терміново змінюйте менеджмент заводу та юристів. І таке ж доручення Міністерству юстиції України, - зазначив Гройсман.

Крім того, в.о. голови Фонду державного майна Дмитро Парфененко зазначив, що апеляційний суд підтвердив рішення Стокгольмського арбітражу про борг Одеського припортового заводу перед компанією Ostchem олігарха Дмитра Фірташа, чим фактично відкрив шлях до банкрутства підприємства.

"В липні минулого року арбітражний суд при Стокгольмській торгово-промисловій палаті визнав вимоги компанії Ostchem і визнав борг ОПЗ в сумі 193 млн доларів плюс пеня і штраф. 3 березня поточного року Южненській міський Одеський області задовольнив клопотання компанії Ostchem і дав можливість реалізувати рішення Стокгольмского арбітражу в Україні", - нагадав чиновник.

Парфененко наголосив, що Одеський припортовий завод та Фонд держмайна подали апеляційну скаргу.

"По дорозі ми відмовились від послуг попередніх юристів і найняли інших. 10 травня апеляційний суд Одеської області відхилив всі наші апеляції і клопотання і залишив в силі рішення Южненського міського суду, яким можна буде задовольнити клопотання Ostchem на території України", - заявив Парфененко.

"Фактично, цим рішенням відкрито шлях до банкрутства надважливого містоутворюючого підприємства – ОПЗ", - сказав в. о. голови Фонду.

За словами Парфененка, готується касаційна скарга та клопотання про зупинення виконання цього рішення.

"Крім того, у нас в запасі є низка технологічних ходів, які унеможливлять банкрутство ОПЗ", - зазначив він.

Нагадаємо, Ostchem з 2012 року була єдиним постачальником газу на завод, а інші компанії Фірташа - з березня 2013 року, монопольними покупцями продукції заводу.

Борг утворився за контрактом з Ostchem на поставку газу від 20 січня 2013 року. Він сформувався в вересні-грудні 2013 року.

Саме в цей період "Газпром" знизив ціну газу для Ostchem з 430 до 265 доларів за тисячу кубометрів. Але для ОПЗ компанія Фірташа продовжувала продавати газ по 430 дол.

Раніше Depо.Одеса писало, що суд дозволив компанії Фірташа стягнути з Одеського припортового заводу 5,2 млрд. гривень за газ.

Нагадаємо, що 29 березня на Одеський припортовий завод прийшло повідомлення з "Укртрансгазу" про зниження тиску газу, що подається, на завод починаючи з 8 ранку 29 березня. Керівництво заводу назвало такий крок новим витком саботажу напередодні нового етапу приватизації і на тлі успішної і прибуткової роботи підприємства.

Пізніше у той же день на Одеському припортовому заводі робітники заблокували газорозподільну станцію.

Також, 4 квітня 2017 року повідомлялося, що Печерський суд заборонив скорочувати поставки газу для Одеського припортового заводу.

Крім того, стало відомо, що Одеський припортовий завод знову виставлять на торги.

Нагадаємо, 28 грудня минулого року уряд реструктуризував борг ОПЗ перед "Нафтогазом", а після провалу приватизації заводу був зупинений 30 грудня 2016 року.

ОПЗ - найбільший виробник карбаміду (940 тис.тонн на рік) і займає друге місце за обсягом виробництва аміаку (1,16 млн тонн на рік).

При заводі функціонує морська перевалка хімічних вантажів (аміаку і карбаміду) - найважливіша ланка для транзиту російського аміаку, виробництва "Тольяттіазот". Потужність перевалки - 4 млн тонн на рік, при потужності аміакопроводу 2,5 млн тонн на рік. Також є потужності для перевалки карбаміду - 3,6 млн тонн на рік, і метанолу - 1 млн тонн на рік.

У 2015 році перевалка принесла 7% загальної виручки заводу - $ 35 млн з $ 513 млн.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme