"Гімн демонам та героям": В Одесі покажуть роботи Ройтбурда та Соколова

Музей сучасного мистецтва Одеси відкриє новий виставковий зал проектом "Музика сфер", де покажуть роботи Олега Соколова та Олександра Ройтбурда

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на організаторів.

Олег Соколов (1919 – 1990) — одеський художник-авангардист, зачинатель неофіційного мистецтва Одеси 50-80-х років ХХ століття. Дослідник феномену кольоромузики, він був засновником та концептуальним натхненником Клуба імені Чюрльоніса "Колір, музика, слово". Про нього писали розгромні статті у радянських газетах, у його квартирі проходили авангардні виставки та концерти, він створював навколо себе поле інтелектуальної та моральної свободи.

Саме роботи Олега Соколова лягли в основу спільного проекту МСМО і фестивалю Odesa Clasics "Музика сфер", який відкриється 29 травня у новому виставковому залі музея.
У МСМО демонструватимуться роботи створені художником у різні роки. Є серед них твори, присвячені музиці, а також фігуративні та абстрактні композиції, засновані на складних асоціаціях, які занурюють глядача в авторський світ ідей та образів.

Окрім робіт із фонду МСМО, твори Соколова зі своїх зібрань надали відомі колекціонери з Києва та Одеси: Лариса Акименко, Денис Волошин, Євген Деменок, Едуард Димшиц, Леонід Комський, родина Костіних, Дмитро Педаховський, Петро Розенкранц, В’ячеслав Стоянов. Завдяки їхній підтримці вдалося сформувати репрезентативну експозицію.

До експозиції також включено епічне полотно Олександра Ройтбурда під назвою "Гімн демонам та героям". Картина не має прямих відсилок до конкретних персонажів та подій, проте сповнена драматизму і спонукає до роздумів.

"Полотно Олександра Ройтбурда зв’язує експозицію у єдине ціле, виступаючи смисловим центром виставки. Назва роботи та її настрій якоюсь мірою символізують життя та творчість Олега Соколова", - каже сокуратор виставки та директор МСМО Семен Кантор.

29 травня на вернісажі проекту "Музика сфер" Харьківський театр музичного світложивопису покаже світлодинамічну виставу за мотивами "Поеми вогню" Олександра Скрябіна. Вхід буде за запрошеннями.

30 травня о 19:00 МСМО запрошує відсвяткувати новосілля у радикально оновленому виставковому залі і додатково ознайомитися з експозицією. Вхід вільний.

Виставка "Музика сфер" працюватиме до 30 червня.

Нагадаємо, в Одесі відгремить наймасшатбніший міжнародний фестиваль "Оdesa Сlasics".

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса