Ексурсія до царства металу: Де народжуються рейкові "Одіссеї"

Одеса вже не перший рік випускає власні трамваї, а у цьому році фахівці розробили суто одеський проект вагонів електротранспорту, яким жителі міста дали назву "Одіссеї"

Ексурсія до царства металу: Де народжуют…

Прості одесити – часті гості на території вагоноремонтних майстерень КП "Одесміськелектротранс". І це не дивно, бо саме тут розташовано музей підприємства. Але минулої п'ятниці до звичайних оглядових екскурсій додалася цікавинка – відвідувачі отримали можливість завітати, власне, до робочих боксів, де кипить справжня робота. Depo.Одеса приєднався до екскурсії та готовий поділитися враженнями.

Малечі хочеться не тільки на все подивитися, але й доторкнутися, помацати

Дітлахи дуже люблять фотографуватися, а посидіти "за кермом" – чи не найбільша мрія дівчаток та хлопчиків

Вагоно-ремонтні майстерні – серце підприємства, де щодня кипить робота зі створення нових трамваїв, саме тут збирають ті самі вагони з частково низьким рівнем підлоги, завдяки яким трамвайний парк Одеси вперше за багато років почав оновлюватися. За три останні роки майстри вагоноремонтних майстерень зібрали в боксах на Олексіївській площі 16 трамваїв "Каштан" та одного "Одіссея". Останній – здобуток КП "ОМЕТ", адже, на відміну від "Каштанів", "Одісей" є трамваєм із запатентованим одеським дизайном.

Не тільки дітям, але й дорослим хочеться зробити світлини на фоні трамваю

Зараз у боксах вагоно-ремонтних майстерень стоять чотири кузови під трамваї "Одіссей", але робота триває поки що лише на одному з них – на інші ще немає комплектуючих. За словами керівника майстерень Івана Цюро, новий вагон побачить світ на початку 2019 року.

Іван Цюро анонсував появу нового вагону "Одіссея"

З чотирьох вагонів, що стоять у майстернях, роботи тривають поки що з одним

Але окрім "Одіссеїв" працівникам вагоно-ремонтних майстерень вистачає роботи – проводиться капітальний ремонт та фарбування вагонів типу "Татра" та К1. А ще є поточний ремонт трамваїв та їхнє техобслуговування.

Вагоно-ремонтні майстерні - царство металу

Вагоноремонтні майстерні за останній три роки не лише завантажені дуже потрібною і творчою роботою, але й змінилися ззовні. Один з боксів перетворився на музей історії електричного транспорту, а в іншому провели капітальний ремонт: замінено крівлю, систему освітлення та опалення. Стіни пофарбували, і на них з'явилися картини, малюнки та гравюри. Таким чином робочий бокс перетворився на дуже творче приміщення, де світло, тепло та красиво.

На стінах з'яивлися тематичні картини

Чимало цікавих історій зберігає музей одеського міського електротранспорту, в якому можна дізнатися про те, коли у місті з'явився перший трамвай, а коли – троллейбус, що було із підприємством у роки Другої світової та багато іншого. А директор та хранитель музею Максим Коновалов поділився різними цікавинками. Наприклад, за його словами, легендарна пісня "7:40" присвячена не потягу, як прийнято вважати, а паровому трамваю, що курсував одним з одеських маршрутів.

Максим Коновалов готовий розповісти безліч цікавих історій про одеські трамваї та троллейбуси

Горобці облюбували трамвайний вагон

Фото: Depo.Одеса, КП "Одесміськелектротранс"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook