Експерти виявили купу порушень при будівництві одеського табору "Вікторія", де сталася жахлива трагедія

Під час судового засідання у справі "Вікторії" оголосили результати експертизи, яка була проведена на замовлення батька однієї із загиблих у таборі дівчинки Олекія Мазура

Учора, 16 квітня, у районному суді надали результати експертизи, яку провів столичний "Інститут незалежних судових експертиз", повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Пушкінську".

Експертиза виявила безліч порушень, пов'язаних з пожежною безпекою табору "Вікторія". Так, наприклад, при вивченні деревини з місця пожежі експерти з'ясували, що для вогнезахисне покриття було нанесено тонким шаром і практично не проникало в товщу деревини. У зв'язку з цим експерти дійшли висновку, що вогнезахисна обробка проведена неякісно.

Крім цього, експерти виявили, що безліч аспектів будівництва не відповідали проекту реконструкції табору. А саме: несучі стіни не були ущільнені джутовим полотном або лляним матеріалом, замість негорючого гіпсокартону для перегородок використовувався матеріал, який відноситься до сильно пальним, замість негорючої фарбування по шару шпаклівки в житлових кімнатах використовувалася обробка з горючих дерев'яних елементів (вагонки), також відсутні ковзаючі опори в місцях примикання крокв до несучих дерев'яних елементів даху. До того ж експерти заявили, що корпуса, будучи будівлями з вогнестійкістю III, взагалі не повинні були бути двоповерховими.

Адвокат директора табору Петроса Саркісяна Ігор Карпов заявив після засідання, що представлені результати експертизи доводять невинність його підзахисного. "Захист ще раз переконується в тому, що звинувачення Саркисяну пред'явлено незаконно. В його діях відсутній склад даного кримінального правопорушення. Весь цей час, на мою думку, він знаходиться в заручниках тої системи, яка є зараз", - заявив він.

Нагадаємо, пожежа у дитячому таборі "Вікторія" сталася в ніч з 15 на 16 вересня.

Директора "Вікторії" Петроса Саркісяна підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.270 КК України, а саме порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, яке спричинило виникнення пожежі, яка спричинила загибель людей та майнову шкоду в особливо великих розмірах..

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса