Екологи шукають джерело забрудення одеських пляжів нафтопродуктами

У пробах морської води, які відібрали фахівці у районі пляжу Рів'єра у селищі Фонтанка встановили перевищення граничнодопустимих концентрацій нафтопродуктів

До екологів у другій половині дня 7 липня надійшли скарги від відпочивальників про те, що у районі пляжу Рів’єра селища Фонтанка на водній поверхні моря спостерігаються плями, які схожі на нафтопродукти, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища виїхали на місце та відібрали проби води для проведення вимірювань.  "Відповідно до результатів лабораторних аналізів, у відібраних пробах морської води, дійсно, встановлено перевищення граничнодопустимих концентрацій нафтопродуктів та спостерігались плями нафтопродукту, схожого на мазут", –повідомили фахівці.

Інспекція Кримсько-Чорноморського округу терміново звернулася до капітанів морських портів "Одеса" та "Південний" та керівництва відповідних філій ДП АМПУ за інформацією. Також, був направлений запит на Гідрометцентр Азовського та Чорного морів щодо надання інформації щодо "рози вітрів" та напрямку течії у місці, де було виявлене забруднення.

Наступного дня, 8 липня, державні інспектори Інспекції відібрали проби води на пляжах від Чабанки до Лузанівки. У відібраних пробах нафтопродукту розчинного у воді не виявили, проте на піску спостерігалися окремі плями нафтопродукту, схожого на мазут.

Інспекція надала відповідні приписи щодо прибирання території пляжів від залишків нафтопродукту.

На теперішній час Державна екологічна інспекція Кримько-Чорноморського округу продовжує вживати заходи для встановлення джерела забруднення.

Крім того, спеціалісти Інспекції регулярно виявляють забруднення поверхневих, морських вод невідомого походження. У прес-службі навели приклад. Так, 1 липня державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Кримсько – Чорноморського округу Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу виявили, що у районі причалу № 1 Чорноморської  філії ДП АМПУ, на водній поверхні акваторії Сухого лиману в районі корми судна "STH LONDON", спостерігається забруднення поверхневих, морських вод невідомого походження. Державними інспектори провели інструментально-лабораторні вимірювання показників складу та властивостей поверхневих, морських вод та встановили перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій завислих речовин у 3,5 рази та нафтопродуктів у два рази. 2 липня був проведений відбір проб у місці скиду зворотних вод із зазначеного судна. У відібраних пробах зворотної води виявили перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій завислих речовин.

4 липня спеціалісти Інспекції пред’явили претензію про відшкодування збитків, заподіяних державі на суму $4900, які сплачені добровільно у повному обсязі.

Depo.Одеса писав, що на одеські пляжі викинуло нафтопродукти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook