Дюка обклали мішками з піском: Одесити намагаються захистити історичні пам’ятки

Пам’ятник Арману Емманюелю дю Плессі, герцогу де Рішельє, створений скульптором Іваном Петровичем Мартосом, відкрито 22 квітня 1828 року. За своє життя він потерпів від військових дій двічі

Валентина Пустіва

Одесити, готуючись до ймовірних наступів російських військ, стараються захистити історичні пам’ятки, серед яких символ міста пам’ятник Дюку де Рішельє. Про це провідомляє Depo.Одеса з посиланням на ФБ-сторінку одеської журналістки Олени Свенцицької. 

"Наш Дюк сьогодні. Символ Одеси. Пам’ятник Арману Емманюелю дю Плессі, герцогу де Рішельє, створений скульптором Іваном Петровичем Мартосом, відкрито 22 квітня 1828 року. За своє життя потерпів від військових дій двічі. Вперше це сталося 1854-го, під час Кримської війни: у постамент вцілило гарматне ядро, випущене з корабля англо-французької ескадри (пізніше таке ж ядро вмонтували в пошкоджену частину постаменту). Вдруге пам’ятник отримав "поранення" 1941-го, під час оборони міста від нацистів. З трьох прикріплених на постаменті горельєфів, що слугують уособленням Землеробства, Торгівлі та Правосуддя, був пошкоджений останній. Відновили його на початку 1960 років", – пише журналістка. 

Нагадаємо, через вторгнення Росії в Україну у Львові демонтують та захищають пам’ятки архітектури та історичні скульптури. Зокрема з Вірменського собору вивезли та заховали у бункері статую Ісуса Христа, яка є частиною дерев’яного вівтаря "Голгофа". Зазначається, що востаннє статую вивозили з храму під час Другої світової війни.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса