ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

До буковинської громади хоче приєднатися село з Вінничини

Громада села Жван Вінницької області обговорює можливість приєднання до Новодністровська
Depo.
25 травня 2016 12:18
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Одеса з посиланням на "БукІнфо", про це розповіла секретар Новодністровської міської ради Наталія Кримняк.

До буковинської громади хоче приєднатися село з Вінничини - фото 1

"До нас попередньо зверталася сільський голова с. Жван, яка повідомила, що в їхній громаді обговорюється можливість приєднання до Новодністровська. Дійсно, для мешканців цього села було б зручно отримувати адміністративні послуги у Новодністровську. Наше місто значно ближче, аніж їхній районний центр – Муровані Курилівці. Проте для реалізації бажання громади потрібно пройти досить складну процедуру – зміну територіальних меж області, адже ЗУ "Про добровільне об ’єднання територіальних громад" передбачає утворення ОТГ у межах однієї області. Тож громада Жвану першочергово повинна звертатися до своєї обласної влади, Кабміну та Верховної Ради. Тоді, у разі прийняття закону про дооб’єднання, можна буде розглядати питання про розширення меж Новодністровської громади. Це стосується й інших сіл Сокирянського району, які межуватимуть з новоутвореною Новодністровською громадою. У будь-якому випадку початок процесу об’єднання один – мешканці населеного пункту повинні на громадських слуханнях висловити своє бажання та затвердити його рішенням сесії відповідної ради" - зазначила вона.

Наразі два села Сокирянщини — Ломачинці та Білоусівка проголосували за об’єднання в Новодністровську територаільну громаду. Ожеве і Василівка планують розглянути це питання на сесія своїх сільрад дло кінця травня.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса