Для мера Чернівців шукають радника з питань корупції

Чернівецька міськрада оголосила конкурс на посаду радника Чернівецького міського голови з питань прозорості, підзвітності та запобігання корупції (на громадських засадах)

Як повідомляє Depo.Чернівці, відповідне оголошення опубліковане на офіційному сайті Чернівецької міськради.

Згідно з текстом оголошення, посада радника мера з питань прозорості, підзвітності та запобігання корупції вводиться у рамках реалізації проекту антикорупційної ініціативи ЄС.

Радник має надавати міському голові та відповідним представникам виконавчого комітету підтримку у питаннях координації та виконання заходів, спрямованих на ефективне впровадження антикорупційних інструментів у місті; підтримку у питаннях розробки концепції створення відділу доброчесності у виконавчому комітеті. Також він має консультувати та надавати операційну підтримку міському голові та працівникам виконавчого комітету у питаннях розробки плану доброчесності міста; консультувати та надавати операційну підтримку міському голові та працівникам виконавчого комітету у питаннях розробки ефективного механізму координації та моніторингу впровадження плану доброчесності міста і так далі. Взагалі перелік функцій та обов'язків радника досить розширений.

На цій посаді мерія бачить людину, яка має знання структури та розуміння функцій і повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Відмінні письмові навички та усні навички на рівні, достатньому для спілкування і ведення переговорів з великою аудиторією та в контексті складної політичної організації. Кандидат повинен обов'язково вільно володіти українською та російською мовами, а якщо ще володіє усною та письмовою англійською мовою, то це є перевагою. Окрім того, людина, яка хоче стати радником мера, повинна мати поглиблене знання та розуміння механізмів прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування; організаційні, управлінські та координаційні навички; досвід аналітичної роботи та консультування. За освітою у кандидата має бути ступінь магістра з політології, державного управління, права або іншої відповідної сфери, що передбачає спроможність виконувати повноваження, наведені вище.

Очікується, що відібраний консультант розпочне свою роботу у березні 2019 року. Контракт укладатиметься з березня по грудень 2019 року з можливістю продовження. Консультант надаватиме послуги не менше ніж 20 робочих днів протягом календарного місяця. Для додаткових запитань щодо вакансії можна контактувати з Богданом Бойком (bboyko@ukraine-aci.com).

Довідка. Антикорупційна ініціатива ЄС (надалі у тексті –"EUACI"або"Програма") є найбільшою програмою підтримки ЄС у сфері боротьби з корупцією в Україні. Ініціатива тривалістю у три рокифінансується Європейською Комісією та Міністерством закордонних справ Данії. Загальний бюджет становить 15,84 мільйонів євро. Програма виконується Міністерством закордонних справ Данії (Danida). Загальною метою Програми є вдосконалення впровадження антикорупційної політики в Україні, що в свою чергу сприятиме зменшенню рівня корупції. Компонент 3 Програми спрямований на попередження і протидію корупції на місцевому рівні шляхом розробки та застосування механізмів забезпечення прозорості та підзвітності, залучення неурядових організацій та громадян до прийняття рішень органами місцевого самоврядування, зміцнення громадянського суспільства для підтримки цієї діяльності, а також підтримки журналістів-розслідувачів в контексті посилення прозорості та підзвітності в муніципалітетах. Ключовим елементом Компоненту 3 є застосування концепції Міст Доброчесності. Ця концепція спрямована на демонстрацію того, як кілька взаємопов'язанихінструментів можуть обмежити корупційні ризики та підвищити рівень підзвітності. Перелік інструментів включає, але не обмежується такими: відкритий бюджет, відкритий бюджет для шкіл, міський геопортал, електронна приймальня, оцінка корупційних ризиків, муніципальний план доброчесності тощо. Чернівці – одне з п'яти міст України, які були обрані для імплементації концепту Міста Доброчесності. На підставі Меморандуму з Чернівецьким міським головою, Антикорупційна ініціатива ЄС сприятиме місцевому муніципалітетуу залучені одного консультанта, який буде призначений радником міського голови для підтримки процесу трансформації. Консультант буде безпосередньо залучений до розробки плану доброчесності для міста, а також допоможе місцевому муніципалітету координувати з EUACIефективне впровадження антикорупційних інструментів. Консультативна допомога такого роду розглядається як перехідний механізм, що веде до створення відділівдоброчесності у містах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса