Деякі південні райони Одещини завершують жнива

В усіх районах Одеської області проходить збиральна кампанія ранніх зернових та зернобобових культур

Станом на 1 липня у сільгосппідприємствах Одеської області загалом намолочено 885 тис. тонн ранніх зернових та зернобобових культур (середня урожайність – 26,9 ц/га), повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Одеської облради.

Лідери збиральних робіт на півдні області – аграрії Кілійського, Татарбунарського та Овідіопольського районів – тут зібрано 81,5-90,9% посівних площ ранніх зернових та зернобобових культур. На півночі – високі темпи жнив у Миколаївському, Любашівському та Савранському районах.

Сільгосппідприємства південної частини області традиційно раніше розпочали жнива, зокрема першими приступили до робіт Саратський та Кілійський райони. З 30 червня до збиральної кампанії долучилися північні райони, серед перших – Балтський та Кодимський райони.

У прес-службі зазначили, що Одещина розпочала збиральну кампанію 11 червня однією з перших областей України. У цілому на збиральних роботах працюють 3500 одиниць власних зернозбиральних комбайнів та 981 одиниця – долучена додатково з інших областей.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України – загалом по Одеській області намолочено 251 тис. тонн озимої пшениці (урожайність 27.2 ц/га), 85,1 тис. тонн озимого ріпаку (урожайність 16.2 ц/га), 6,9 тис. тонн ярого ячменю (урожайність 20.9 ц/га), 35,6 тис. тонн гороху (урожайність 17.3 ц/га) 374,8 тис. тонн озимого ячменю (урожайність 28.4 ц/га).

Наступний етап збору урожаю в Одеській області – збір проса, нуту, сочевиці, далі – сорго, кукурудзи, сої.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса