В Україні прокоментували затримання росіянами українського судна в Чорному морі

У Держрибагенстві вже готують офіційні листи із зверненнями до МЗС та Мінюсту України щодо захисту інтересів власника українського риболовецького корабля "Рибак Херсона"

Як повідомили кореспонденту Depo.Одеса в Держрибагенстві України, станом на 6 квітня українське судно "Рибак Херсона", яке було незаконно затримане напередодні прикордонниками Криму в економічній зоні України, йде в напрямку порту "Южний" в Одеській області. Прибуття судна очікується вранці 7 квітня. Після прибуття судна та отримання документів від капітана, судновласник ТОВ "БОРА" (Україна-Одеса) планує захищати свої інтереси в межах неправомірного інциденту. Держрибагентство України також вживає активних заходів для відновлення порушених прав судна "Рибак Херсона".

У відомстві повідомляють, що вже готують офіційні листи із зверненнями до МЗС та Мінюсту України щодо захисту інтересів власника українського риболовецького корабля "Рибак Херсона". Міністерства мають надати роз'яснення щодо подальших необхідних дій судновласника, на якого російські прикордонники безпідставно наклали штраф у розмірі 30 тис. рублів. Сплата штрафу означатиме визнання легітимності окупаційної влади Криму, а несплата може спровокувати подальші проблеми із прикордонниками Криму.

Як зазначили в Держрибагенстві, екіпаж "Рибака Херсона" повідомив, що прикордонники Криму усно попередили їх, що починаючи з травня 2017 року, мають намір повідомляти береговим службам Криму про необхідність арешту українських суден поблизу берегів Кримського півострову, не дивлячись на їх знаходження в економічній зоні України. Цю інформацію передали Державній прикордонній службі в Одеській області.

Нагадаємо, 4 квітня 2017 року кримський прикордонний загін, який діяв від імені Росії, зупинив українське риболовне судно СЧС "Рибак Херсона" з метою його огляду. Судно було на переході з промислу під прапором України (порт приписки "Южний", Одеська обл.), судновласник ТОВ "БОРА" (Україна-Одеса). Переслідував судно прикордонний строжовий катер "Аметист", який зупинив судно в 16-17 милях від мису Тарханкут в економічній зоні України.

Прикордонна група здійснила висадку на борт судна для проведення "контрольного огляду" та висунули безпідставну претензію щодо нібито порушення судном кордону на 400 метрів, мотивуючи це тим, що судно на їх думку зайшло в буферну зону. В результаті огляду, який тривав протягом чотирьох годин, був складений адміністративний протокол з зазначенням штрафних санкцій в розмірі 30 тис. російських рублів. Під загрозою з боку кримських прикордонників щодо конвоювання українського судна під арешт в найближчий порт автономної республіки Крим, що є реальною загрозою неповернення судна власнику, капітан судна вимушений був поставити підпис під складеним протоколом, після чого кримські прикордонники залишили судно.

Крім того, 1 лютого 2017 року над Чорним морем росіяни обстріляли літак ВМС України, а пізніше з'явилися фото його пошкоджень. Крім того, на Росії заявили, що бурові вишки, над якими пролетів літак ВМС України є російськими і звинуватили українську сторону в провокації.

Також, раніше російські окупанти у віключній морській економічній зоні України забезпечувалі силових прикриття піратського відобутку газового конденсату на Одеський газовому родовіщі. Їх військові кораблі наблизилися до Одеси на відстань у 65 миль.

У березні 2017 року МЗС України вкотре звернулося до Російської Федерації з вимогою виконувати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН відносно територіальної цілісності України (68/262), яка прийнята 27 березня 2014 року.

Нагадаємо, що три роки тому цим документом світове співтовариство чітко підтвердило необхідність суворого дотримання державами своїх зобов'язань за міжнародним правом, а також свою прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно-визнаних кордонах. У резолюції Генасамблеї підкреслюється недопущення визнання будь-яких змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на підставі незаконного "референдуму".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса