ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Депутати, які "прогулюють" роботу

Як депутати Одещини відвідують засідання сесій
Depo.
18 серпня 2015 10:23
ФОТО: depo.ua
Депутати, які "прогулюють" роботу
Депутати, які "прогулюють" роботу

Кожен депутат міської ради ходив до школи, а пізніше вчився у вищому навчальному закладі. Та, на жаль, звичка прогулювати у багатьох з них лишилася. Про це свідчить незалежний моніторинг відвідуваності засідань чергових сесій, пише Depo.Одеса

Слід нагадати, що одним з небагатьох службових обов'язків депутатів є їх присутність на сесіях міських та обласних рад і робота в постійних комісіях. Як чітко показують результати моніторингу, проведеного в Одесі та Одеській області рухом «Чесно» та Комітетом виборців України, в Одеському міському та Одеському обласному радах є чимало кандидатів на «вибування».

Підставою для відкликання депутата є не тільки пропуск 50% сесійних засідань, а також пропуск більше 50% засідань постійних депутатських комісій.

Хоч і не без труднощів, та інформацію щодо відвідуваності здобути ініціаторам моніторингу все ж вдалося. 

Для цього подавалася значна кількість запитів на потрібну інформацію. У відповідь отримувалися відписки, що міська рада в повному обсязі інформацію про відвідування постійних комісій надати не може. Пропонувалося ознайомитися з інформацією про відвідування депутатами постійних комісій тільки з 1 квітня 2014, з того часу, коли були прийняті зміни до закону «Про доступ до публічної інформації».

Організатори підкреслюють, що дослідження всіх цифрових даних виключно офіційні та до механізму підрахунку присутності/відсутності депутатів у сесійній залі вони не мають відношення.

До топу прогульників увійшли: Едуард Гурвіц, Щербаков В'ячеслав, Беланов Ігор, Білоус Віталій. Інші зі списку теж не мають чим хвалитися. Саме вони є кандидатами, що можуть бути відкликані. Інших "порушників дисципліни" можна побачити у даних відвідуваності нижче. 

Депутати, які "прогулюють" роботу - фото 1

Депутати, які "прогулюють" роботу - фото 2

Депутати, які "прогулюють" роботу - фото 3

Лишається сподіватись, що справедливість та сумлінність все ж переможе. 

Більше актуальних новин з політичного життя одеситів можна знайти на Depo.Одеса.