День птахів, тролейбусна прогулянка та гаряче фламенко: Як насолодитися вихідними в Одесі (АФІША)

Протягом 10-11 листопада у приморському місті відбудеться чимало цікавих заходів

В Одесі стає все прохолодніше, але це не привід сидіти вдома, особливо коли це вихідні. Вдягайтесь тепліше, беріть із собою каву та друзів, та плануйте гаряче дозвілля. Про те, які цікаві події відбуватимуться протягом цих вихідних у листопаді дізнавався Depo.Одеса.

Суббота, 10 листопада

День птахів

Одеський зоопарк запрошує на свято "День птахів". Маленьких гостей чекає ігрова програма з конкурсами, естафетами, вікторинами і танцями. Наприкінці відбудуться показові годування деяких вихованців зоопарку.

Коли: 12:00

Де: Одеський зоопарк, Новощіпний ряд, 25

Вартість: 40-60 грн

Тролейбусна екскурсія

В музеї історії КП "Одесміськелектротранс" відбудеться тролейбусна екскурсія, присвячена саме цьому виду електричного транспорту, який 7 листопада відсвяткував свій день народження. Перша лінія тролейбуса в Одесі була розроблена ще у далекому 1940 році. На початку 1941 року в місто надійшли перші тролейбуси ЯТБ-4 з Ярославського заводу і одночасно до Києва вирушили на навчання майбутні 38 водіїв. Відкрити лінію повинні були 7 листопада, але Друга світова війна не дала цього зробити. За часи окупації було демонтовано всю контактну мережу, а перші 11 тролейбусів вивезли до Румунії. У 1944 році в Одесу повернули вісім тролейбусів, ще три відновили у місті. У 1945 році почався монтаж контактної мережі по маршруту №1 і 7 листопада, але вже 1945 року, по Одесі почала функціонувати перша тролейбусна лінія.

Коли: 10:00

Де: Олексіївська площа, 21-а

Вартість: безкоштовно, попередній запис за телефоном: (066) 161 68 15.

Неділя, 11 листопада

Специфіка українського модерну

Досліджуючи історію художніх шкіл України, про західноукраїнський модерн розповість мистецтвознавиця Ірина Гах. Мистецтво сецесії - своєрідний, оригінальний, надзвичайно чуттєвий художній напрямок у мистецтві, який з'явився на зламі ХІХ-ХХ ст. За доволі короткий період існування цей стиль став яскравим явищем в українській культурі, залишивши по собі неперевершені твори в архітектурі, монументальній та станковій образотворчості, прикладному мистецтві. На початку ХХ ст, охопивши усі види творчості, увібравши кращі надбання народного мистецтва, модерн підняв образотворчу культуру на новий якісний рівень і увійшов у національну історію під назвою "Українське Відродження".

Потрібна попередня реєстрація.

Коли: 12:00

Де: Одеський художній музей, вул. Софіївська, 5-а

Вартість: 70 грн

Поетичний диптих з Ліни Костенко та Марини Цвєтаєвої

До "Театра на Чайній" приїжджає актриса Чернігівського молодіжного театру Юлія Матросова зі своїми двома моноспектаклями, об'єднаними в поетичний диптих. Перша частина - за творами Ліни Костенко (українською мовою), друга - за творами Марини Цвєтаєвої (російською мовою). Живий музичний супровід – від Катерини Лисиці.

Коли: 19:00

Де: Маразлієвська, 34-а

Вартість: 40 - 100 грн

Ромео і Джульєтта у стилі фламенко

В Одесі артисти театру національного танцю Іспанії "FlamencoLive" покажуть програму "Легенда про Ромео і Джульєтту" в стилі фламенко. Шанувальників андалузького танцю чекають у філармонії 11 листопада. "У залі лунатимуть звуки каблуків та кастаньєт, будуть чутні змахи віяла, а в повітрі запахне пристрастю", - обіцяють організатори.

Коли: 19:00

Де: Одесская филармония, Буніна, 15

Вартість: 100 - 600 грн

Фото на головній: pixabay.com

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса