UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Йдіть у баню: Де в Одесі відпочити та поправити здоров'я

Бані та сауни дуже популярні серед одеситів, хтось відвідує ці заклади регулярно, а хтось париться час від часу

Йдіть у баню: Де в Одесі відпочити та по…

Після свят дуже хочеться поправити своє здоров'я, а різноманітні лазні справляються з цим дуже добре. В Одесі офіційно працюють понад сотню лазень, саун, ханумів та інших закладів, де можна відпочити та поправити своє здоров'я. Кожен заклад розрахований на певну кількість відвідувачів. Depo.Одеса дізнавався, як обрати саме свою баню, і чим вони відрізняються.

Які в Одесі є лазні

Майже у кожному районі Одеси є руська (не плутати з окупаційною), фінська (вона ж сауна), римська, турецька та інші лазні. Зазвичай, заклади пропонують послуги з різних видів бань. Проте всі вони мають свої особливості. Також відрізняється і вартість відвідування: вона сягає від 100 гривень до 600 за годину перебування. Проте існують різноманітні знижки, в деяких навіть пропонують пенсіонерам відпочити за 50% від вартості перебування, проте такі пропозиції зазвичай надають не елітні заклади, а більш прості.

Тепер трохи подивимося, чим відрізняються лазні.

Руська лазня – це класична будівля, зазвичай, дерев'яна з внутрішньої сторони з передбанником та парною. Вона відноситься до вологих лазень, температура в ній сягає 70-80°С. Тим, хто вперше вирішив попарити кісточки в такій бані можна перебувати в парній лише декілька хвилин, а тим, хто постійно користується нею – до 15 хвилин.

Фото: 100saun.od.ua

Сауна – це сухоповітряна лазня, перебувати в ній значно легше, ніж в руській бані, адже при температурі під 100 градусів і більше у парній вологість повітря сягає лише приблизно 10-15%. Час перебування у сауні для підготовлених людей повинен складати не більше 10 хвилин, новачкам же радять перебувати у парній хвилин п'ять.

У римській парній вологість повітря сягає майже 100%, проте температура у приміщенні невисока, у порівнянні з руською та фінською лазнями і складає не більше 40-60°С. Окрім цього, пар у такій лазні часто насичують ароматичними ефірними оліями, наприклад, евкаліпту та м'яти. Вологий пар до приміщення надходить через спеціальні вікна. Нерідко у римських лазнях пропонують додаткові процедури, такі як пілінг або обгортування з додаванням різноманітних натуральних компонентів, наприклад, шоколаду.

Фото: saunary.od.ua

У турецькій лазні, яку ще називають хамам, повинна буди велика кількість пару. Температура повітря складає до 50°С, а вологість – до 100%. На відміну від римської лазні, пар до парилки надходить не через вікна, а за рахунок розігріву стін, стелі, підлоги, лавок тощо.

Інфракрасна сауна, на відміну від тих, про які ми розповіли вище, зовсім юна: такі лазні з'явилися у світі приблизно 10 років тому. Особливостями таких приміщень є те, що на тіло людини діє випромінювання спеціальними нагрівачами інфрачервоних хвиль.

Віники для лазні

На міських ринках та у великих супермаркетах можна купити віники для лазні. Продають їх також і в самих закладах, проте ціна часто буває вищою, ніж у торгівельній мережі. Найчастіше в Одесі можна зустріти березові та дубові віники, перший коштує близько 30 гривень, другий – приблизно 50. Проте у даному випадку головне не ціна, а властивості, які мають ці аксесуари.

Так березовий віник радять брати у лазню тим, хто має ревматизм або радикуліт, болі у м'язах та суглобах. Також він вважається ефективним при хворобах дихальної системи, бо містить корисні ефірні олії. А ще такі віники добре очищають шкіру та прискорюють загоєння ран.

А при використанні дубових віників зі шкіри зникає жирний блиск та поліпшується її стан. Медики радять використовувати такі віники людям, схильним до гіпертонії, а також спортсменам.

Варто зауважити, що відвідувати будь-яку лазню можна тільки після консультації з лікарем, бо такі процедури мають чимало протипоказань і замість поліпшення здоров'я можна отримати серйозні наслідки.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme