Каньйони, ліси та водойми: Куди поїхати з Одеси на осінні вихідні

Осінь – чудовий час до подорожей, деякі місця наче створені для того, щоб їх відвідувати саме в цю пору року

Валерія Данилко

Depo.Одеса підготував невеличку добірку, яка допоможе спланувати подорож тим, хто хоче влаштувати мандри не дуже далеко від Одеси. Треба лише прихопити фотоапарат, добрий настрій, каву в термосі – і гайда подалі від гамірного міста.

"Долина диявола" та Арбузинський каньон

В Україні є свій Гранд-каньйон у мініатюрі, який розташований у Вознесенському районі Миколаївський області на площі понад 250 гектарів. Доїхати до Актівського каньйону, який ще називають "Долиною диявола" або "Малим Кримом", з Одеси можна лише за дві-три години.

Фото: Вікіпедія

Актівський каньйон і все русло річки Мертвовід, яка багата на сірководень, входить до складу національного парку "Бузький Гард". Гранітно-базальтові скелі нагадують ті, що розташовані на Кримському півострові.

Довжина каньйону складає приблизно п'ять кілометрів, а скелі височать на 50 метрів. Це місце дуже полюбляють екстремали.

Фото: dcfc-lad.livejournal.com

Неподалік Актівського розташований ще один каньйон – Арбузинський. Його нерідко називають молодшим братом Актівського, проте він має зовсім інший вигляд. Якщо в "Долині диявола" є зазубрені скелі, то в Арбузинському всі кам'яні нагромадження на вигляд покаті та згладжені. Найвища точка в каньйоні назівається "Пуп землі", з неї можна побачити Актівський каньон та Трикратський ліс.

Фото: krasivye-mesta.com

Щоб дістатися до каньйонів, треба виїхати з Одеси до Вознесенська, автобуси курсують з автостанції "Привоз". А потім вже звідти на маршрутці дістатися до Трикрат.

Трикратський ліс

Неподалік від Актівського та Арбузинського каньйонів є незвичайний ліс. Він поділений на декілька частин, проте кожна з них плавно змінює одна одну: "Василівська пасіка", "Лабіринт", "Літній хутір Скаржинсього", "Миронів гай", "Виноградний сад" – кожна з них має свої особливості. "Лабіринт", наприклад, розкинувся на майже 250 гектарах. У лісі листяні гаї чергуються з хвойними.

Фото: khers-on.com

Тут можна зустріти велетенські дуби, деяким з них по 120-170 років. А є ще дуб, якому майже 300 років, він росте у самому низу яру. Багатий ліс не тільки на рослинність, а й на представників фауни: це чи не єдине місце на Миколаївщині, де сірі чаплі живуть колонією.

Дістатися до лісу можна тим же маршрутом, що й до Актовського та Арбузинського каньйонів.

Буцький каньйон

Неподалік Одещини є ще один дивовижний каньйон. Знайти його можна біля селища міського типу Буки у Черкаській області, в трьох-чотирьох годинах дороги від Одеси. Загальна довжина його - приблизно 2,5 кілометра, а ширина - 80 метрів. Висота скель сягає 30 метрів. Кажуть, цим каменям більше 2 мільярдів років.

Він зовсім не схожий на Актівський та Арбузинський каньйони: глибокий, звивистий і місцями вузький, всі скелі навколо фігурно порізані. Місцеві кажуть, якщо придивитися, можна побачити на них людські профілі.

Фото: lyonl.com.ua

Буцький каньйон називають українським Стоунхенджем: тут є місце, де скелі утворюють кам'яні ворота, а один з величезних каменів лежить згори нерівно, як ніби його туди поклали навмисно.

Фото: lyonl.com.ua

Озеро Кагул

На Одещині теж є дивні місця, одне з них – заливне озеро Кагул, що розташоване у Ренійському районі поблизу села Нагорне. Невеличка частина водойми належить Молдові. Протоками озеро сполучається з Дунаєм і озером Картал. Це найпівденніша точка України після Криму.

Фото: Знайдено в Україні

Сюди їдуть рибалки та просто ті, хто втомився від галасливого міста та хочуть побути наодинці з природою. Восени тут можна позбирати деякі лікарські рослини. Неподалік від водойми розташований каньйон, що перетинає невелику піднесеність.

Фото: moveyourass.com.ua

Дістатися до озера можна автобусом до Рені, далі до Нагорного приблизно 30 км.

Мигія

На Південному Бузі у Миколаївській області є невеличке село Мигія, а коло нього – Мигійські пороги. Сюди зазвичай їдуть ті, хто любить рафтинг. Восени та навесні тут ще не пізно спуститися його порогами та насолодитися краєвидами.

Фото: planb.ua

Серед гранітних скель виділяються Висока та "Турецький Стіл". Також тут є радонове озеро, яке ще називають "Чорне озеро", яке виникло на місці гранітного кар'єру. Озеро має глибину понад 40 м, в ньому є підземні радонові джерела. Вода в ньому дуже чиста, має незвичайно яскравий блакитний колір. А від гирла річки Велика Корабельна відкриється незвичайна панорама каньйону з висоти пташиного польоту.

Фото: niklife.com.ua

Дорога з Одеси до Мигії забере близько трьох годин. Сюди часто організовують тури, проте доїхати можна і самим, доїхавши на потязі до станцій Первомайськ або Південноукраїнськ, а звідти вже до самого села.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса