Цікавий факт про Одесу та область: Письменник Марк Твен одружився завдяки подорожі до Одеси

Під час візиту творця "Пригод Тома Сойєра", "Принца і жебрака" та блискучих гумористичних оповідань в Одесу, місто нагадало йому про батьківщину

Вранці 25 серпня 1867 року Одесу відвідав американський письменник Марк Твен. Він прибув в місто на пароплаві "Квакер-Сіті" у складі першої організованої туристичної групи з США.

У своїй книзі "Простаки за кордоном, або Шлях нових паломників" письменник зазначив, що місто нагадало його рідну Америку - плануванням і "діловою метушнею", однак пам'яток, крім пам'ятника Рішельє і майбутніх Потьомкінських сходів, Марк Твен в Одесі так і не виявив.

"На вигляд Одеса справжнє американське місто: красиві широкі вулиці, та до того ж прямі, невисокі будинки, уздовж тротуарів наша біла акація, ділова метушня на вулицях і в крамницях. Я не помітив нічого, що підказало б нам, що ми перебуваємо на Росії. Куди не глянь, вправо, вліво, - всюди перед нами Америка!.. Нам попалися всього-на-всього два пам'ятники... Один - бронзова статуя герцога де Рішельє, внучатого племінника прославленого кардинала. Він стоїть над морем на широкому красивому проспекті, а від його підніжжя вниз до гавані спускаються гігантські кам'яні сходи - в них двісті сходинок, кожна п'ятдесяти футів довжиною і через кожні двадцять сходинок - просторий майданчик. Це чудові сходи, і, коли люди піднімаються ними, здалека вони здаються просто мурахами", - писав Твен у своїй книзі.

Семюел Ленгхорн Клеменс, він же Марк Твен завжди вважав своє відвідування Чорного моря і зокрема Одеси одним з найважливіших у своєму житті. Випадкова зустріч на пароплаві з Чарльзом Ленгдоном допомогла їм зблизитися настільки, що після повернення у США, Чарльз познайомив Твена зі своєю сестрою Олівією, яка незабаром стала дружиною Твена. У приватних бесідах цю поїздку він до глибокої старості називав "мій щасливий вояж". А яким ще він міг бути, якщо все відбувалося в Одесі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса