Чим жила Україна: Снігова людина в Одесі, викрутаси Добкіна та папуги-антикорупціонери

Україна – велика країна. Настільки велика, що мешканці одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Снігова людина в Одесі…

Що не день – то пожежа чи вибух, вбивства, хабарі, політичні інтриги. Про те, як складнощі підбадьорюють українців, читайте у дайджесті Depo.ua.

Київ

Ніщо не віщувало біди під вечір середи, аж раптом центр столиці огорнув дим. Горів колишній Центральний гастроном на Хрещатику, через дорогу від ЦУМу. Вогонь охопив більше тисячі квадратних метрів площі, горіло майже чотири години, аж поки майже сто рятувальників не загасили пожежу. Таких масштабних загорянь в центрі Києва не було з часів останньої Революції. Кияни обступили будівлю по периметру і з тривогою спостерігали за дійством.

Соцмережі тим часом переживали за кіоск київської перепічки, розташований на першому поверсі сусідньої будівлі. Любителі смаженого пиріжка із сосискою могли справді залишитись без улюбленого перекусу. Та, дякувати Богу, вогонь перепічку не зачепив, а от за фактом мегапожежі поліція порушила кримінальну справу. Кияни тим часом свої висновки зробили, мовляв, будинки на самісенькому Хрещатику просто так не горять.

Не вогнем єдиним. Сполохав столицю і борщівник, знайдений в Голосіївському парку. На перший погляд, гарна рослина із симпатичною парасолькою, але якщо взяти її до рук, то можна отримати рани та серйозні хімічні опіки. Підступна квітка діє тихо: дотик до неї перший час не викликає неприємних відчуттів. Далі – мало відчутні почухування, а потім – справжнє пекло. Комунальники у спецодягу вмить вирушили до парку із косаркою та повипилювали всі рослини, де тільки можна. Але одного цього замало: для повного очищення ділянки потрібні роки.

Донбас

На Донбасі збились з рахунку від численних "перемирь". На тижні в Мінську погодили ще одне, призначене на 24 червня. Тристороння контактна група підтримала звернення місцевих рад про початок так званого "хлібного перемир'я" – дотримання режиму тиші на час збирання врожаю. Як показує практика, попередні перемир'я супроводжувались потужною стріляниною та обстрілами з путінських наймитів, але це не вбиває надію вибороти тишу на окупованій землі.

На цьому тижні Старобільський районний суд Луганської області ухвалив рішення стягнути з Російської Федерації на користь переселенки з окупованого Луганська Ірини Калініної 35 тисяч євро в якості компенсації за завдану моральну шкоду. Сума стягнення - компенсація збитків, завданих збройною агресією РФ проти України і окупацією частини її території. Тож перш ніж казати, що судова тяганина в наш час – це даремна трата часу, просто варто самим поборотись за справедливість. Раптом пощастить.

Львів

У місті Лева сміттєві баталії досягли апогею. Після того, як лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк оголосив голодування через львівське сміття, його підтримали віце-спікер ВР Оксана Сироїд і начальниця відділу інформаційної політики Львівської облдержадміністрації Ольга Березюк, яка поставила під львівською мерією стілець і сіла з плакатом "Я голодую". Наразі йдеться про вивезення близько 6 500 тонн відходів на сміттєві майданчики області, та поки не ясно, кому дістануться повноваження щодо вивозу - очільнику області чи меру. Садовий повідомив, що якщо за вивезення сміття зі Львова візьметься Львівська обладміністрація, то і питанням рекультивації сміттєзвалища в Грибовичах теж має опікуватися голова області Олег Синютка. А поки чиновники радяться, голодують та сваряться, сміття смердить.

Якщо відійти від сміттєвої теми, то Львів живе звичним життям. Як показує практика, чим далі людина від політики, тим сильніший в неї потяг до творчості та нових ідей. Львівська студентка Ірина Власюк втомилась жити у обідраній кімнаті гуртожитку. Тому вона назбирала талонів на проїзд у маршрутках та тролейбусах і обклеїла ними кімнату. Артхаус ще той, а душі барахольника – розрада. Так що якщо когось не облаштовують шпалери в хаті, можна обклейте їх фантиками від цукерок або газетами, або післявиборчими прокламаціями. Хоча останній варіант – для міцних нервів.

Дніпро

У Дніпрі 22 червня на захід до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни одна жінка прийшла із забороненою колорадською стрічкою. Думала, "пронесе" чи, може, не помітять, але ж ні. Поліцейські на місці склали адміністративний протокол та ворожу символіку конфіскували. Жінці ж доведеться сплатити штраф.

Комісії ЗНО байдуже, хто ти – простий студент чи відомий волонтер. Якщо сказано прийти вчасно – будь чемним, прийди, бо порядок для всіх один. Відома волонтерка Яна Зінкевич так поспішила на ЗНО з хімії, що запізнилась на хвилину, через що її не пустили до приміщення. Дівчина наразі намагається поступити до медичного вишу, а тут така халепа... Головне, не проспати наступного разу.

Крізь вогонь, воду та мідні труби ледь не щодня проходять поліцейські. Сюрпризи на службі, як правило, неприємні. Нещодавно в Дніпрі на оперуповноваженого кримінальної поліції в переході напали декілька чоловіків та вистрілили йому в обличчя з травмату. Поліцейський, на щастя, вижив.

Будь-яке роздратування, апатію чи депресію за один вечір може вилікувати котик. Дніпровські комунальники, будучи в курсі таких властивостей котів, створили спеціальну зону ігротеки для школярів та дітей, куди можна приходити гратись з пухнастими. Дорослим, якщо в них нема кота, теж не варто журитися. Попросяться – пустять.

І це не всі котячі нововведення. Бо до програми шкіл Дніпра обіцяють включити "котячі уроки доброти". Вчителі шкіл можуть влаштовувати спеціальні уроки для дітей у "котячій ігротеці". Так що кожному учню – по коту замість смартфона і вперед, гризти граніт науки!

Одеса

У Одесі вкотре зганьбили себе любителі "русского міра". Сталось це в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни під час спроби провести черговий мітинг - "реквієм".

Шабаш мітингувальників вмить ліквідували кілька десятків правоохоронців, та одна жінка з мітингу почала підбурювати інших, критикуючи вигуками Революцію Гідності.

Гасла її лунали недовго: її та ще одну активістку правоохоронці запросили "поспілкуватися" за межами парку Шевченка. На тому і розійшлися.

Дивні речі часом трапляються у курортній Одесі. Днями на Приморському бульварі помітили снігову людину. Правда, не справжню, а у вигляді волохатого опудала. Дивишся на це створіння – і навіть селфі робити з ним моторошно. Раптом оживе та схопить зубами за шию. Та поки стоїть диво-тварина, ніхто її не чіпає.

В той самий час в зоопарку Одеси розродились потомством одразу кілька видів тварин. Тепер тут є маленькі скунсики, лані та зелені мавпенята. Батьки обережно показують малюкам навколишній світ і стараються не дуже висовувати дитинчат на вулицю, ховаючи їх від відвідувачів.

Харків

Постукування пальцями, дивна міміка, напружене чоло, витріщені очі... На засіданні парламенту Добкіну-молодшому знову стало зле. Або, навпаки, добре. Молодшого брата нардепа Михайла Добкіна, Дмитра Добкіна, вже не вперше "викручує" під час засідання.

Користувачі Facebook, які подивилися відео у мережі, припустили, що Добкін-молодший може перебувати під дією наркотичних речовин.

Добре, що в Україні є люди, які роблять справжні корисні речі, а не відсиджують робочий час і проїдають зарплати. Випускники ХНУ ім. Каразіна взяли участь у міжнародних термоядерних дослідженнях у Німеччині. Фізики намагаються створити невичерпне джерело чистої енергії. У найближчі два десятиліття вчені обіцяють створити установку, реакція в якій триватиме безперервно. Це може стати проривом в енергетиці і дати змогу відмовитися від атомних станцій.

Не робота, а пісня – це про рятувальників. Хлопці живуть насиченим життям, гасять пожежі, розміновують боєприпаси. Ніколи не знаєш, що може чекати наступної миті. Так, у Московському районі Харкова група розміновувачів-вибухотехніків поїхала на виклик і знешкодила підозрілу коробку з... кошенятами. От би так щодня: замість мін – пухнасті сюрпризи.

На відміну від Одеси та Дніпра, у Харкові День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни пройшов спокійно. Але не без колориту. Під час покладання квітів до монумента Родини-матері на Меморіалі традиційно взяли участь члени організацій "Союз радянських офіцерів", "Трудова Харківщина" та "Трудовий фронт". В процесі один з учасників акції заявив, що владу в Україні захопили нацисти і закликав відновити в Харкові антифашистський рух. Втім, далі слів, як завжди, справа не рушила. Обмежились перепалкою з поліцією, поспівали "Священную войну" та на цьому розійшлись.

Запоріжжя

У Запоріжжі нудну сесію міськради розбурхали АТОвці з яйцями. Військові звинуватили мера Володимира Буряка в тому, що він не знаходить часу на вирішення їхніх проблем, пов'язаних із земельними ділянками. Чиновники вже втягнули голови в плечі, аби яйця не замазали їхні білі комірці, та АТОвці вчинили інакше. "Мир і спокій тендітні, як яйце, давайте його берегти і захистіть права тих, завдяки кому ви можете перебувати під мирним небом" – так звернувся один з ветеранів до присутніх. Яйця в якості попередження бійці залишили на сходах будівлі міськради.

На цьому "родзинки" сесії не закінчились. Запорізький депутат-"опоблоківець" Олександр Тищенко прямо під час сесії отримав повістку. Працівник військового комісаріату завітав на засідання і пояснив, що Тищенко не з'являвся у військкоматі близько 10 років, тому його вирішили запросити саме у такий спосіб. Тищенко – як води у рота набрав. Може, він і чекав повістку, але не таку.

Закарпаття

Скарби, бува, лежать просто під ногами. У Мукачеві на подвір'ї Ратуші розкопали книгу скарг, якій понад сто років. Її у старій стіні знайшов один з місцевих жителів, будинок якого межує із заднім двором міськвиконкому. На обкладинці книги угорською мовою написана назва "Книга скарг до муніципалітету", міської, чи, можливо сілької ради. Вказаний рік - 1911, коли Мукачево входило до складу Австро-Угорщини. Отак от: вже тих подій і слід минув, а скарги залишилися.

На крилах жаги безвізу та несамовитих черг ужгородець Валентин Клепаков показав, як можна зробити нудне очікування оформлення закордонних паспортів комфортним. Чоловік розгорнув намет під офісом установи і радить робити так всім, хто втомлюється від багатогодинного стояння. Ось так можна постояти в чергах, порозкладати намети, а там притягнути казани – і будуть справжні наметові містечка. Все – заради омріяного безвізу.

Ужгородці – народ дотепний. Місто не так вже далеко від Європи, тому народ тут завжди в курсі останніх європейських трендів. На тижні для юних ужгородців провели тут майстер-клас із виготовлення екоторби. Такий простий аксесуар завжди приходить на заміну магазинним пакетам і, що головне, не шкодить довкіллю. Так що до Європи – лише з екоторбою! І жодних кульків.

'

А ще закарпатці у національному парку знайшли незвичайне поселення сірої чаплі. Зазвичай чаплі білі, тому побачити сірих птахів – вдача. Чапля оселилась високо, певне, аби перестрахуватись від цих непередбачуваних людей.

Вінниця

У Подільському зоопарку, що у Вінниці, папуги почали кричати гасла "Слава Україні" та "Ганьба корупції". Ще птахи можуть молитися іспанською мовою. Звісно, якби не старання людей, птахам би довго довелось вчити ключові фрази сучасного лексикону. Але якщо якийсь чиновник несподівано простягне до пернатих свої грубі руки, то, можна бути впевненими: папуги не розгубляться.

Кохання приходить, коли його не чекаєш. Навіть якщо молодість позаду. Ось так двоє мешканців Вінницького будинку-інтернату для пристарілих Ганна Мельник та Леонід Гавурський зіграли весілля. У 70-річної нареченої від хвилювання навіть підвищився тиск. Колись давно в неї вже був шлюб, як і в її 75-річного обранця. Мешканці інтернату давно так не гуляли: грали на духових інструментах, вітали молодят зі сцени, смакували стравами святкового столу, дарували квіти та веселились. Всеж таки, весілля в закладі для пенсіонерів – явище не часте.

Що не кажіть, а пенсіонери – веселий народ. Вінницькі бабці дуже зацікавили правоохоронців після того, як засіяли свої городи коноплею та снодійним маком. Дивляться наївними очами у досвідчені очі поліцейських і кажуть, що то для випічки. До "наркогородництва" долучаються і чоловіки – щоправда вони, здебільшого засіюють свої присадибні ділянки коноплею.

Кропивницький

Кропивничaнці Людмилі Філяренко провели унікальну операцію – правда, не в рідному місті, а в Мінську. Жінці замість штучного серця, з яким їй довелось жити останній час, пересадили справжнє. Донором для жительки Кропивницького стaв 48-річний чоловік, який помер від черепно-мозкової трaвми. Оперaцією, яка тривaлa дев'ять годин, керував aкaдемік Юрій Островський. Попереду жінку очікує склaднa реабілітація, але тішить те, що 30-річна жінка матиме шанс на повноцінне життя.

Полтава

На Полтавщині, у Кременчуцькому "Міському саду" чоловік побився з... лебедем. Причому останній дав нападнику крилами та дзьобом добрячого прочухана. Дядько хотів розважитись, тому роздягнувся та поліз в озеро, де зустрівся з лебедем на прізвисько Гриша. Чоловік схватив птаха за шию та намагався втопити, але Гриша, захищаючи свою сім'ю, всіми зусиллями відбивався.

Неадеквата виловили з річки, хоч він на це точно не заслуговував. А в птаха наразі травмоване крило. В цій історії як ніколи шкода лебедя і ані трохи немає жалю до людини.

А ще на тижні до Полтавської міської дитячої клінічної лікарні потрапив 13-річний хлопчик. З важким алкогольним отруєнням. Нині малий в реанімації, лікарі борються за його життя. Навіщо і чого хлопець так загрався в дорослого, поки що невідомо.

Увірвався терпець у полтавців. Сиділи мешканці будинків, що по вулиці Маршала Бірюзова, цілу добу без світла та води. Закипіло всередині, нерви здали – вийшли гуртом на дорогу… і подіяло. Влада заворушилась наступного ж дня містянам дали воду і налагодили подачу електроенергії. От і виходить, що без радикальних дій владу не змусиш працювати. Навіть шкода. Її.

Хмельницький

Непередбачуваний червень то пестить спекою, то насилає на деякі регіони буревії та шквали. Причому деякі шквали виривають на своєму шляху не лише старі дерева і погано прибиті дахи МАФів, але і цілісінькі балкони. Так, у Хмельницькому балкон здуло аж з восьмого поверху. Добре, що на ньому в той час ніхто не стояв. І під ним теж.

За надто радикальну поведінку може поплатитись власною свободою депутат Хмельницької облради від ВО "Свобода" Віктор Бурлик. Прокуратура Хмельницької області склала обвинувальний акт щодо "депутата-бунтаря", який проходить у справі хуліганство - ч. 1 ст. 296 ККУ. Бурлик очолював групу осіб, яка у перерві сесійного засідання розтрощила турнікет в Будинку Рад. Загалом Бурлик, як підрахувало слідство, завдав 48 ударів кувалдою по турнікету та контрольно-пропускному пункту. Сума нанесених збитків становить 21,3 тис. грн. Така поведінка може "вилізти" молодому депутату покаранням у вигляді штрафу або арештом на термін до шести місяців, або навіть обмеженням волі на строк до трьох років. Зазначимо, що цьому депутату лише 25 років, попереду його чекає стільки цікавого, якщо він захоче продовжувати політичну кар'єру.

Тернопіль

Нещодавно один тернополянин звернувся до СБУ зі скаргою про спробу росіян завербувати його прямісінько на кордоні для перевезення мігрантів з України. Тернополянин тривалий час заробляв на життя перевезенням пасажирів та посилок за кордон, в тому числі й до Росії. Попри перебування під тиском озброєних військових, водій відмовитися від співпраці з російською спецслужбою, а ті вирішили помститись і видворили його на територію Білорусії. Зараз тернополянин звертається до своїх краян із закликом уникати ситуацій, які можуть дозволити російським спецслужбам схиляти їх до державної зради.

Крим

Жителі окупованого півострову ледь не вчаділи через підпал сміттєвого полігону неподалік селища Чорноморське. Дим здіймався чорним стовпом на десятки метрів, нестерпний сморід ледь не змусив людей тікати, аби пересидіти пекло у безпечному місці. Такими діями у Криму виборюють право за контроль над полігоном. За словами голови Чорноморської районної ради Олексія Михайлівського, на полігон намагаються увійти певні фірми, причому всіма правдами і неправдами. Отже в наш час смердюче сміття є потужним інструментом впливу. Певно, в Криму уважно слідкують за подіями у Львові. Що хай і з чорним гумором, але вкотре підтверджує: Крим – це Україна

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme