Чим жила Україна: Прибульці на трасі, ялинка з макулатури та кіт Шпатель

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Прибульці на трасі, ял…

З некалендарною весною за вікном, біганиною за мандаринами та ліпкою аж ніяк не сніжних сніговиків минав цей тиждень для українців. Коротко про найцікавіше - у дайджесті Depo.ua

Київ

На початку тижня у столиці запахло весною. Кучугури снігу, у яких ще зовсім недавно загрузали автівки та чоботи киян, розтали, вода перетворилась на калюжі, подекуди вражаючих розмірів. Так, на вулиці Бережанській, що на Мінському масиві, ситуація була драматичною: глибина тамтешньої калюжі була автомобілям по бампер.

На кінець року люди завжди підбивають підсумки. Зробили це і спеціалісти Головного управління статистики Києва, перерахувавши самих киян. Виявилось, що станом на 1 листопада 2017 року у Києві офіційно проживало 2 932 мільйони людей. Що вже казати про тих, хто мешкає та працює неофіційно – з ними киян може бути і 3, і 4, і навіть більше мільйонів.

Під Києвом народ живе своїм життям. Тут точно не до статистики. В останній передноворічний тиждень у Білій Церкві з вантажівки знімали кабанчика. Як тварина потрапила на дах фури, в соцмережах не повідомили. Можливо, поки ніхто не бачив, взяла та й злетіла, мов та птаха. Або закинув хтось...

Донбас

Випадковості не випадкові. У Лимані на Донеччині 85-річний містянин подарував свою квартиру 23-річній дівчині, яка лишилась без батьків. Маючи двокімнатну квартиру в центрі міста, чоловік вирішив переїхати до родичів, а своє житло забажав передати тому, хто найбільше цього потребує. Дівчина, дізнавшись про таке щастя, кинулась у сльози. Звісно, що від радощів.

На самому ж Донбасі у майбутньому може з'явитись музей окупації. Коли край звільнять від терористів та інших озброєних найманців. Ці плани озвучив президент України Петро Порошенко, виступаючи в аеропорті "Бориспіль", куди прибули два літаки зі звільненими українськими полоненими. Порошенко додав, що спільними зусиллями український прапор таки замайорить на Донбасі та в Криму.

Львів

Любителі подорожувати потягами та електричками давно помітили, що транспорт, який курсує залізничними шляхами, потроху удосконалюється, ним стає приємніше користуватись. От і Львівська залізниця у найближчому майбутньому пообіцяла випустити на маршрут модернізовану електричку. В "Укрзалізниці" розповіли, що оновлення одного поїзда "влітає" у 46 мільйонів гривень, тоді як придбати нову в 10 разів дорожче.

Відсутність снігу та весняне тепло позитивно вплинули на настрій туристів, які гуляють Львовом. Байдуже, що на вулицях калюжі – головне, що всередині затишних кав'ярень пахнеріздвяними смаколиками та кавою, а прилавки ярмарків завалені сувенірами. Але, збираючись до Львова, варто прихопити з собою гумові чоботи та плащ-дощовик. Про всяк випадок.

Людям аби свята гуляти, а от патрульним від цього лише роботи додається. На трасі Київ-Чоп Volkswagen під час переслідування розтрощив поліцейський автомобіль. Скоївши автопригоду, водій почав заперечувати факт керування транспортним засобом. Сказав, що сам він їхав як пасажир, а за кермом сидів... інопланетянин. Зараз із тим "інопланетянином" розбираються правоохоронці.

Волинь

На Волині за отримання хабара судили працівницю ГУ Державної фіскальної служби. Жінка у 2015 році "залагодила" проблему за подяку у 20 тисяч гривень. У суді провину жінки оцінили у штраф в 20 400 гривень з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах строком на 2 роки. Як кажуть, звідки прийшло – туди і пішло.

Дніпро

Мрії мають властивість здійснюватись. І байдуже, яким чином. Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко в цьому році здійснив одну зі своїх мрій - завершив піврічну експедицію Чорним морем, подолавши на каяці понад 4,5 тисячі кілометрів. Гордієнко почав свою мандрівку у червні з Дніпра. Звідти потрапив у Чорне море та пройшов вздовж його узбережжя Україною, Румунією, Болгаріією, Туреччиною та Грузією. Замість запланованих 3900 кілометрів мандрівник проплив майже 4500 кілометрів. Наприкінці експедиції у нього виникли проблеми із морьскою поліцією Туречинни. Та негаразди вдалось вирішити завдяки допомозі української діаспори. Ну що ж: чоловік вірив у свої мрію - чоловік здійснив її.

"Фішка" Нового року в тому, що відзначати його починають задовго до початку, а святкують потім весь наступний місяць. У Дніпрі провели конкурс, під час якого обирали найкращі ялинки із підручних матеріалів та вторинної сировини. Перемогла ялинка, вироблена з макулатури. Володар цієї ідеї отримав приз у розмірі три тисячі гривень. Варто додати, що друге місце у конкурсі посіли автори новорічних світильників з бетону. Третє місце посіла ялинка, виготовлена з простої драбини. Як бачимо, новорічну красуню реально зробити з будь-чого. Було б лише бажання.

На цьому фантазія мешканців Дніпра не обмежилась. В одній з місцевих бібліотек "зліпили" сніговика з книг, оздобили його паперовим вбранням та капелюхом. От що робиться з людською фантазією за відсутності снігу у грудні.

Одеса

Поки в Дніпрі роблять ялинки з того, що під рукою, у Одесі проводять паради. Слідом за парадом тролейбусів пройшла хода собак-самоїдів. 60 білосніжних песиків разом з хазяями крокували Приморським бульваром, пройшли повз Оперний театр, крокували Дерибасівською і закінчили ходу у Міськсаду. Весь наступний рік до собак приділятиметься особлива увага, адже це буде рік Собаки, як не крути.

Голови чиновників під кінець року забиті більш земними проблемами. Наприклад, думками про їжу. Одеські чиновники Київської райадміністрації замовили торт за 100 тисяч гривень вагою у 300 кілограмів. Тобто один кілограм торту обійшовся мерії у 30 гривень. Аби все з'їдене на користь людям пішло.

Чого лише не вигадають одесити, аби відрізнитись від інших. Навіть знаки дорожні роблять не такі, як по всій країні. На селищі Таїрова, в районі перехрестя вулиць Левітана і Ільфа і Петрова, встановили знак, який взагалі відсутній у правилах в ПДР. Якщо вірити новому знаку, то на цій ділянці дороги можна їздити як туди, так і назад. Хоча мався на увазі, вочевидь, простий двосторонній рух.

Груднева весна на Одещині також вирує. У південних районах області квітнуть квіти, у домівках, зачувши весну, прокидаються комарі і починають пищати, наче влітку. В деяких віддалених районах зі сну виходять і бджоли. В тільки таргани ніколи не сплять...

Харків

Якби не небайдужі добрі люди, то хтозна, що трапилось би із кажанами, яких знайшли у вікнах місцевої школи у Карлівці, що на Полтавщині. Фахівці харківського екопарку забрали 637 кажанів, які заховались у щілинах. Напевне, кажани переплутали школу із замком пана Дракули.

Так на Харківщині чоловік хизувався мільйонами, яких не мав, аж поки не напоровся на грабіжників. Некликані гості налетілі на його будинок, жадаючи мільйонів, але "скарбу" так і не знайшли. Зрозумівши, що мільйонні заощадження - це вигадка безробітного холостяка, вони зв'язали господаря і пішли собі геть.

А ще на Харківщині засудили колишнього копа, який п'яним зірвав святкування Дня незалежності. Сталось це у селі Савинці під час народного гуляння: нетверезий полісмен почав вживати нецензурну лайку та чіплятися до музикантів, які готувались до концерту. На додачу поліцейський чіплявся і до своєї знайомої, прикладаючи руку. Далі копа понесло, і в одному з парків він "зашліфував" свій імідж правоохоронця участю в бійці. Нещодавно суд арештував чоловіка на один місяць. Також правоохоронець має компенсувати потерпілому, якого побив у парку, 500 гривень матеріальної компенсації. Ось такі вони, копи.

Запоріжжя

Що робити моржам, коли на дворі погода зовсім "не моржова"? Правильно! Махнути рукою на погоду та пірнати, незважаючи ні на що. Так, бердянські "моржі" відсвяткували католицьке Різдво 25 грудня зануренням у море. Випадкові перехожі, спостерігаючи за цим дійством, цокотіли зубами та кутались у шарфи, але моржам було байдуже. Для них аби вода на кілька градусів холодніша була – тоді взагалі, не життя, а казка.

Чим далі в села, тим тяжче людям відпускати комуністичне минуле. На Запоріжжі Кушугумська селищна рада відмовилась перейменовувати вулицю Тельмана та вулицю Піонерську. Керманичі селища написали навіть звернення до облдержадміністрації, аби їм дозволили лишити радянські назви. Та обласна влада з цим змирятись не збирається і готує звернення до правоохоронних органів щодо проведення перевірки порушень. Закон є закон. І крапка.

На головну ялинку Мелітополя забрався хлопчина заради новорічної світлини. Йому ніхто не завадив це зробити, тому заліз високо. Та такий вчинок зовсім не є підставою для того, аби інші містяни, хильнувши шампанського, почали дертися на головні ялинки міста.

Закарпаття

Маленький геній із Івано-Франківська, Данило Савка, "порвав" інтернет своєю колядкою. Восьмирічний хлопчик написав слова, музику до колядки і без сторонньої допомоги зробив аранжування на кілька інструментів. Малий своєю піснею сколихнув соцмережі, а люди, які знаються на музиці, кажуть, що він, сам того не підозрюючи, переганяє партію з одного в інший інструмент та міняє тональності. Ще й кліп з родиною зняли. Весела родина, як не крути!

Про що тільки не думають люди, сідаючи за кермо, аби не про дорогу! Днями жіночка в Ужгороді врізалась у торговий ряд. Натюрморт був ще той: дорогою розкидані мандарини, яблука, капуста білокачанна покотилась хтозна куди. Добре, що люди живі лишились. Сама ж винуватиця автопригоди під час пояснень зізналась, що випадково натиснула не на ту педаль. Буває.

Вінниця

У Вінниці на Різдво сталася дивовижна пригода. Чоловік, одягнений безхатченком, провів соціальний експеримент і щедро віддячив людині, яка пригостила його кавою. Безхатченко ходив різдвяним ярмарком та продавав пиріжки з побажаннями. За ним ходив чоловік з телекамерою. Безхатченко підійшов до продавця кави на піску і запропонував пиріжечок. Кавовий майстер не відмовився від пиріжка з рук безхатька і запропонував свою каву навзаєм. Згодом на Різдво до продавця кави приїхала крута автівка, і з якої вийшов "безхатченко-кулінар" з подарунками. Відтак продавець кави отримав дороге кавове обладнання та кілька кілограмів хорошої кави приблизно на 6-7 тисяч гривень. Тож варто вірити в добро та творити його. Тоді добро переслідуватиме з усіх куточків.

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї є кіт на ім'я Шпатель. Вгодований пухнастик "працює" у музейних кабінетах №№ 9 та 10. Мишей кіт не ловить, але чудово виконує інші котячі функції: їсть, спить і радує. А що поробиш? Він - кіт, в нього лапки.

Кропивницький

Політикою та буденними проблемами ситі по горло не лише люди, а й самі посадовці. Так у Кропивницькій міськраді сесія, запланована на 26 грудня, не відбулась. Депутати просто на неї "забили". Зa словaми секретaря міськрaди, про свою відсутність депутaти не попереджaли і ніяк її не обґрунтувaли. У плані ж були питaння про зонувaння містa, звіти голів постійних депутaтських комісій та низка земельних тa інших вaжливих питань. "Зустрінемось у наступному році", - певне так подумки сказали відсутні депутати.

Нa Кропивниччині у селі Ятрaнь зaнепaдaє Пречистенськa церквa, якa є історичною пaм'яткою. Унікaльну церкву збудувaли у 1784 році з мореного дубу і, як водиться, без жодного цвяхa. Подібних об'єктів в облaсті – одиниці. Нa сьогодні у церкві немa ні вікон, ні нормaльного дaху. Остaнній – весь у діркaх. Понaд 200-літня церквa нa сьогодні фaктично немaє влaсникa, бо не перебувaє ні нa бaлaнсі сільрaди, ні нa бaлaнсі рaйону. І таких об'єктів у країні чимало, але чомусь не сильно цінують у нас історичну пам'ять.

Цікава штука - алкоголь. Люди, які справді знаються на міцних напоях, з плином часу починають отримувати більше задоволення від споглядання колекцій з напоєм, аніж від розпивання самих пляшок. 49-річний кропивничанин Віталій Дубчак зібрав у своїй колекції 3083 пляшки з алкоголем. Міцненьке йому вдалось зібрати аж з 20 країн світу. Сама ж колекція занесена до Національного Реєстру Рекордів України.

Хмельницький

Без образ, звичайно, але здається, що хмельничанам таки набридли кондуктори у громадському транспорті. На сайті мерії з'явилась петиція до влади з проханням звільнити усіх кондукторів міста. Автор петиції вважає, що професія давно втратила актуальність, а самі гроші, які йдуть на зарплатню кондукторам можна пустити на конструктивніші речі.

У працівників Хмельницької АЕС, навпаки, з'явився привід бути гордими за свою роботу. Перший енергоблок досяг найвищого коефіцієнта використання встановленої потужності серед 13 реакторів типу ВВЕР-1000.Відтак, у 2016 році перший енергоблок виробив рекордну кількість електроенергії - 7 мільярдів 618 мільйонів кВт*год. Відтак у атомників є диплом за особливі досягнення від Книги рекордів України. Знай наших!

Тернопіль

Життя гладить по голові далеко на кожного. Комусь на голову яблуко впаде, а комусь і щось поважче. Наприклад, люстра. Так трапилось із 38-річним відвідувачем нічного клубу у Тернополі, якому на голову впала ніщо інше, як люстра. Шматок люстри потрапив чоловіку в око, того з нічного клубу відпочивальника повезли у травмпункт.

Полтава

В'язниця є в'язниця. Сюди пронести просто так недозволене вкрай важко. Працівники Полтавської колонії обстежили вагонзак новоприбулих в'язнів і знайшли там п'ять пошкоджених мобільних телефонів у буханках хліба. Відтепер в'язні точно знатимуть, що те, що так потрібно, але не можна у буханку хліба точно класти не варто.

Мешканця Кременчука на Полтавщині покусав дикий єнот. Постраждалий розповів, що просто хотів погладити тварину, а єнот, напевно, подумав, що його на комір ловлять. Відтак і єнота не помацав і на додачу заробив собі курс лікування від сказу.

Крим

В окупованому Сімферополі хваляться новим терміналом аеропорту. Всі роботи тут майже завершені, на фінішних етапах знаходиться і процес оздоблення. Ось тільки лишається загадкою доцільність ангілйськомовних написів Chek-in: для кого вони? Адже кого-кого, а іноземних туристів тут побачать не скоро.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme