Чим жила Україна: Марихуана в шоколаді, пес Зарій та полювання на залишки Леніна

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Марихуана в шоколаді,…

Подумки проводжаючи зиму, українці прожили цей тиждень в очікування весни, тепла та нових пригод. Детальніше про все – в дайджесті Depo.ua

Київ

Виявляється, у столиці мешкає собака на ім'я Зарій, який здобув славу донора. Зарій за свої 2,5 роки життя здав кров для 12 песиків. Враховуючи те, що собак-донорів, насправді, мало, такі, як Зарій – на вагу золота.

Столичні комунальники часу не марнують. Взялись рятувати річку Либідь. За словами начальника управління екології та природних ресурсів КМДА Андрія Мальованого, минулоріч була розчищена складна ділянка річки загальною довжиною 400 м біля вулиці Саперно-Слобідської. Звідти вивезли 1600 кубометрів сміття. Комунальники не збираються зупинятись на досягнутому - Либідь розчищатимуть і надалі. Можливо, відродження річки подарує нові безпечні місця для місцевих рибалок. Та поки рано загадувати.

Донбас

Традиційно у лютому випроваджують зиму, як можуть. Після святкування Масляної люди доїдають млинці впродовж тижня, а дехто пече їх знов і влаштовує конкурси. У селі Бойове, що під Маріуполем, встановили рекорд України з випікання млинців – насмажили аж 17 тисяч штук. Гуляло село на повну, з млинців викладали будинки, піраміди. Хіба що салютів з млинців не робили.

У Луганську на Масляну святкували тихо та без розмаху. Біля однієї із церков людям роздавали безкоштовний куліш. Здавалося б, куліш – не млинці, але навіть і за цією нехитрою стравою вишикувалась величезна черга. Зголоднілий народ терпляче чекав, аби отримати безкоштовний обід. Тішить те, що голодним звідси ніхто не пішов, бо кулешу був цілий причеп.

Але є на Донбасі і приводи для радості, звісно ж. Місто Лисичанськ отримало премію "Бельгійська спадщина за кордоном" (Belgian Heritage Abroad Award 2017), через те, що комплекс споруд міста потрапив до п'ятірки номінантів конкурсу, який проходить за підтримки фонду короля Бельгії. Історія сягає корінням аж у кінець XIX століття. Тобі бельгійські підприємці отримали від Російської імперії дозвіл інвестувати у промисловість і побудували в місті повноцінний комплекс, який включав промислові та соціальні об'єкти. Краєзнавці кажуть, що зараз два об'єкти мають статус пам'ятника архітектури, а решта навіть не перебувають на балансі міста. І це не є добре, бо є ризик їх втратити.

Львів

На Львівщині у Турківському районі можна подивитись на зубрів. Селяни, які бачили цих тварин, мерщій знімали їх на відео. Не щодня ж отаку тварину на відстані двадцяти метрів угледіти можна. Зубри були дуже спокійні, ходили повільно, наче на прогулянці, не від кого не тікали. Але підійти впритул і погладити їх не наважився ніхто.

На додачу на Львівщині взялись підтримувати регіональний кінематограф. Тут оголосили конкурс і куди кожна регіональна організація або спілка може подати свій сценарій. Конкурсанти мають самостійно прорахувати кошторис майбутнього кіно і пам'ятати, що якщо пощастить отримати гроші на зйомки, то стільки, як в Голівуді, тут точно не дадуть.

У самому Львові оголосили інший конкурс: шукають двійників Тараса Шевенка. "Тараси" потрібні не для кіно. Так на Львівщині готуються до дня народження письменника. Конкурс вже призначили на 9 березня. Про подарунок переможцю організатори поки мовчать. Чесно зізнаються – самі ще не придумали, що дарувати двійнику Кобзаря.

Рівне

На Рівненщині чиновники проявили турботу до котів. Проголосували за проект рішення, в якому йдеться про надання котам вільного доступу до комірних приміщень у багатоквартирних будинках. А от випадки, коли коти лізуть драбиною вгору (і таким чином потрапляють через кватирки на верхні поверхи), поки законом не врегульовані.

Дніпро

Сало в шоколаді – це класика, а от марихуана в шоколаді – поки екзотика. 27-річний студент з Тунісу на Дніпропетровщині налагодив канал постачання з Нідерландів в Україну солодощів з марихуаною і курильних сумішей. Поліцейські цю схему невдовзі розсекретили і на додачу зняли відео про марихуану у шоколаді. На перший погляд звичайна цукерка – чи то пташине молоко чи чорнослив у шоколаді і хтозна, що там всередині.

Під вікнами мерії Дніпра з'явились дивні кола. Здивовані містяни чухали потилиці, коли ходили повз малюнки. Але всі думки про НЛО враз розвіяли у мерії. Насправді, колами розмітили ствол шахти для тунелю метрополітену. Ось так всі думки про інопланетних друзів швиденько розвіяли.

У Дніпрі можна переглянути фотовиставку пам'яті Аміни Окуєвої. Експозиція знаходиться у Музеї АТО і має назву "Аміна: життя". Тут є і чорно-білі фото з родинного архіву, є і кольорові. Але усі фото однаково передають проникливий погляд загиблої Аміни.

В Україні можливо все. Навіть фанерний тролейбус для когось – майже норма. У Кривому Розі на Дніпропетровщині вибите вікно тролейбусу забили шматком фанери. Радує те, що двері поки ще залізні. Містяни у мережі кепкують з такого транспорту і ніяк не можуть згадати, хто в кого перейняв цю "фанерну моду" - тролейбуси у маршруток, чи навпаки.

Одеса

У французькому Марселі скоро з'явиться туристичний символ Одеси – "Якір-серце". Правда, "заякорять" монумент лише у липні, а урочисто відриють восени цього року. Марсель є містом побратимом Одеси. В Одесі навіть вулиця Марсельська є. Отак і товаришують міста на відстані майже трьох тисяч кілометрів.

Біля знаменитого "Привозу" поліцейські знайшли 10-річного хлопчика. Дитина, не повідомивши батьків, рушила самостійно до Одеси аж із Теплодару. Хлопчик зізнався, що просто дуже хотів погуляти в Одесі. І байдуже, що відстань між містами майже 40 кілометрів. 10-річний хлопчина знайшов спосіб дістатись. Певне, як виросте, буде знаним мандрівником.

Родина з Тарутиного, що на Одещині, взяла на виховання з притулку шістьох дітей. Нещодавно отриману квартиру із шістьома спальнями облаштували за рахунок коштів районного бюджету. Діти, взяті на вихованні – це все брати та сестри, які лишились без батьків. Судячи з щасливих облич дітей на фото, нова оселя та нова родина їм подобається. І це не може не тішити.

На Одещині поменшає психлікарень. Обласну психіатричну лікарню, яка знаходиться в Білгороді-Дністровському практично на березі лиману, закривають за невиконання припису протипожежного нагляду. Хворих вивозитимуть групами в психіатричні лікувальні заклади села Олександрівка і села Ярославка, а співробітникам психіатричної лікарні №4 пропонують писати заяви на звільнення за власним бажанням. Персонал лікувального закладу підозрює, що хтось зацікавлений у цій території. Та час покаже.

Харків

Математик Володимир Дрінфельд, який тривалий час працював у Харківському фізико-технічному інституті низьких температур імені Б.І. Вєркіна НАН України, отримав престижну світову премію Вольфа. Разом з ним премію отримав і його колега Александер Бейлінсон. Вчених відзначили за роботи, пов'язані зі створенням геометричної моделі алгебраїчної теорії, що відіграє ключову роль у теорії полів та фізичній теорії струн. Та зараз Дрінфельд та Бейлінсон працюють в Університеті Чикаго.

Тварини іноді поводять себе як люди. У харківському екопарку зелена мавпа відмовилася від новонародженого малюка. Зараз мавпеня вигодовують штучно. В цілому в екопарку радіють, що з початку року народилося більше десятка звірят різних видів. І не лише приматів, але і гірських свинок. Цікаво, що моко (гірська свинка) зовсім не схожа на ту свиню, до якої звикли в Україні. Тварина, скоріше, нагадує ховраха. Та й поведінка цієї свині досить незвичайна – у природі вони легко залазять на дерева та харчуються лише рослинами.

Харківський нардеп Михайло Добкін зареєстрував власну політичну партію "Християнські соціалісти Михайла Добкіна". Тішить на сам факт існування нової політсили, а її прапор. Знамено бордового кольору прикрашає напис "Християнські соціалісти Михайла Добкіна".

Тиждень відзначився у Харкові хорошим футболом. У місті пройшла гра 1/8 фіналу Ліги чемпіонів між українським "Шахтарем" та італійською командою "Рома". "Шахтар" переміг із рахунком 2:1. Нагадали про себе і футбольні фанати. У центрі Харкова прихильники донецького "Шахтаря" та римської "Роми" влаштували штовханину, та до запеклої бійки не дійшло. Містяни зняли "розборки" на відео та поширили з дописом "Дуже добре, що до Харкова повернувся великий футбол".

Запоріжжя

Центральний пляж Бердянська завмер в очікуванні весни. Море тихе і спокійне, хоч і холодне, проте милуватись ним можна вічно, був би час. Суцільний спокій на пляжі порушують містяни-романтики, які люблять бродити по берегу в час зимової тиші.

На Запоріжжі урочисто нагородили службових собак. Медалі за вірну службу отримали песики, які разом із нацгвардійцями охороняють Запорізьку" атомку". Намордник таким песикам взагалі не пасує, але зате з такою собакою можна і в вогонь і в воду.

На Запоріжжі зоозахисники пішли проти харківської служби вилову. Останні мали на меті виловити вуличних собак та приспати. Активісти, які стали на захист собак, влаштували справжнє протистояння: перегородили дорогу мікроавтобусу фірми, жбурляли каміння, розбили скло та порізали шини. Вгамовувати сторони приїхали поліцейські. Поки не відомо, як розсудили зоозахисників та відловлювачів.

Закарпаття

Невгамовні закарпатці все шукають гриби. Роблять це навіть взимку і знаходять. Правда, ті гриби, які трапляються взимку, краще не вживати в їжу. Лютневі гриби – це аж ніяк не традиційні білі, того варто притримати апетит до літа.

Біля Синевиру спорудили дерев'яний будиночок для французького актора Жана Рено, який буде зніматись в україно-французькому екшн-трилері. Окрім Синевиру фільм ще зніматимуть у Нью-Йорку та Канаді. Стрічка побачить світ лише у 2019 році.

Виноградівець Василь Танчинець майже рік судився проти Служби автомобільних доріг і переміг. Дорожники виплатили чоловіку майже 12 тисяч гривень за "убите" колесо. Аби всі водії нашої країни не відмахувались, а наполягали на своєму, то, може, у нас давно були б вже хороші дороги.

Прикарпаття

В Івано-Франківську у незвичайний спосіб привертають увагу дорожників до незадовільного стану доріг. Тут впровадили акцію "Засади УкрАвтоДор". У найбільших ямах в дорогах активісти збираються висаджувати квіти, бо якщо сидіти і мовчати, то ям та дорожніх вибоїн ставатиме дедалі більше.

Вінниця

У Калинівці, що на Вінниччині, активісти не дозволили меру та всьому депутатському корпусу купити розкішний "Nissan" за 850 тисяч гривень та кавоварку за 17 тисяч гривень. Жителі міста слідкували за державними закупівлями міської ради на сайті держзакупівель. Побачивши, на що цілять чиновники, відразу ж почали на них тиснути. Тож, чиновникам довелось скасувати таке рішення, потерплять.

Завзяті вінничани взяли участь у флеш-мобі і гуртом вишили герб України. На виготовлення герба пішло понад 1500 м декоративного блакитного і жовтого шнура і понад 12 годин роботи вінничан. Всього до виготовлення герба долучились 150 містян. Вийшло дуже гарно – такий герб і в музеї повісити можна.

Кропивницький

У Кропивницькому злодії націлились вкрасти метaлеві зaлишки від меморіaльної дошки з профілем Ленінa. Дотягнутись ломом до дошки – дотягнулись, зірвати – зірвали. А унести – не унесли, бо копи вже були тут як тут.

В наш час навіть іржава бляшанка може стати причиною для перекриття дороги. Бо хтозна, може то, насправді, бомба, а не бляшанка. Отак на кропивницьких поліцейських повідомили про щось підозріле на дорозі. Але ніякої бомби там ніяк знайшли. Знахідку характеризували як "предмет циліндричної форми зі слідами корозії та іржі".

Полтава

Мер Полтави Олександр Мамай провів прийом громадян. Полтавці, яким пощастило потрапити на прийом до голови міста, не були оригінальними в своїх проханнях . Звертаються із наболілим: ремонт житла, питання благоустрою, матеріальна допомога на лікування. У розріз звичним проханням пішов лише колектив ДЮСШ №4, який просив Мамая організувати поїздку на Чемпіонат світу з тайського боксу, який відбудеться в Таїланді. Мер, коли усе вислухав, роздав доручення заступникам і керівникам профільних управлінь. Подивимось, чи "світитиме" полтавським спортсменам мандрівка в Таїланд.

Ще у Полтаві наприкінці року запрацює новий кардіодиспансер. Створять його за рахунок фонду регіонального розвитку (95 млн грн) та обласного бюджету (45 млн грн). Може статись, що коштів не вистачить. Тоді нестачу перекриватимуть за рахунок перевиконання обласного бюджету.

На Полтавщині у селі Козельщина ДСНСники врятували життя бугаю. Але не хлопцю-бугаю (бо так вже звикли називати здорованів), а пташині. Поранений птах із поламаною лапкою якимось чином опинився у подвір'ї одного з господарств. Рятувальники передали бугая працівникам товариства мисливців та рибалок. Ті мають знати, як бугаїв лікувати.

Хмельницький

У Хмельницькому кардіохірургічному центрі провели унікальну операцію. Вперше на регіональному рівні, аби попередити смерть пацієнта, здійснили корекцію гіпертрофічної кардіоміопатії. Операція тривала близько чотирьох годин і пройшла без ускладнень. Лікарі кажуть, що 56-річний пацієнт за кілька місяців зможе повернутися до нормального життя.

У центрі уваги журналістів на Хмельниччині опинився злодій, який тікав від поліції засніженими полями босий, бо загубив черевики. Не дивлячись на мороз, чоловік пробіг аж 15 кілометрів, але копи його все-одно схопили. Виявилось, що злодій мав великий досвід у вчиненні крадіжок, крав навіть продукти харчування і "мігрував" селами. Затримали босого злодія на сіннику. Така от не хитра кримінальна біографія.

Тернопіль

Послухати церковну службу відтепер можна і в Instagram. Священник з Тернопільщини таким чином вирішив долучати до богослужінь молодь. Священик УГКЦ Скали-Подільської Василь Германюк виходить в ефір по неділях та на свята. Священник каже, що таким чином допомогає тим, хто прокинувся і забув про "Отче наш". Головне, аби у таких "забудьок" був Instagram.

Крим

В районі Севастополя російські археологи виявили фрагменти давнього корабля, ймовірно римського періоду історії Криму II-III століття нашої ери. Зараз знахідки знаходяться в Центрі морських досліджень і технологій Севастопольського держуніверситету. Головне, аби це історичне надбання не розкрали.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme